EGE GÜNDEM GAZETESİ

Beyaz Masa Girişimcilere Destek Olacak

Beyaz Masa Girişimcilere Destek Olacak
123 views
20 Mayıs 2016 - 10:50

 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, TKDK ve KOSGEB ortaklaşa yaptığı çalışma ile Beyaz Masalarda destek ve bilgi noktaları oluşturdu. Her iki kurumunda hibe ve destekleri hakkında bilgi almak isteyenler Beyaz Masa uzmanlarının yardımlarından faydalanabilecek.

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından ortaklaşa yürütülen çalışma ile Beyaz Masalarda dersek ve bilgi noktaları oluşturuldu.

Çalışma kapsamında TKDK uzmanları tarafından Beyaz Masa Uzmanlarına, birincil tarım ürünlerinin üretiminde tarım işletmelerinin genel performansını iyileştirmek, işletmelerin pazarlama yeterlilikleri dahil olmak üzere rekabet güçlerini arttırmak, çevrenin korunması ve hayvan refahı konularında ilgili AB standartları ile uyum sağlamak konularında eğitimler verildi. KOSGEB ekiplerinden de; yıllık 1 ila 250 kişi arasında çalışan istihdam eden, yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri 40 milyon TL’yi aşmayan, Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ’lere, bir iş fikri ve hayali ile kendi işini kurma yolundaki girişimcilere, destek ve hizmet sağlayan ulusal kamu kurumu konularında eğitimler alan Beyaz Masa Uzmanları girişimcilere destek olacak.

Beyaz Masalara gelen girişimciler her iki kurumun hibe ve desteklemeleri konusunda yapmaları gerekenler ve yaşayacakları süreçler hakkında bilgiler alabilecekler. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Beyaz Masalarda vatandaşların işlerini kolaylaştırarak detaylı bilgiler alabilecekleri daha iyi ve kaliteli hizmet vermek amaçlanıyor.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1