EGE GÜNDEM GAZETESİ

‘Beyaz Gezi’ İle Devr-İ Alem

‘Beyaz Gezi’ İle Devr-İ Alem
118 views
23 Mayıs 2016 - 22:56

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa biriminin hizmeti olan ve Ekim ayında başlayan ‘Beyaz Gezi’ projesinden bugüne kadar 1700’e yakın vatandaş faydalandı. Tarihi, turistik ve kültürel yerlere düzenlenen ücretsiz gezilere katılan vatandaşlar, bu hizmetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a teşekkür ettiler.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa biriminin hizmeti olan ‘Beyaz Gezi’ projesine vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. 2015 yılı Ekim ayında başlayan Beyaz Gezi programına 8 ayda 1700’e yakın vatandaş katıldı. Ücretsiz olarak düzenlenen Beyaz Gezi programında bugüne kadar 45 gezi düzenlenirken, geziye katılanlar Bandırma, Ayvalık, Edremit, Manyas Kuş Cenneti, Erdek ve Çanakkale Şehitliği gibi tarihi ve turistik yerleri görme imkanı buldu.

Beyaz Gezilere, Türk Anneler Derneği, Arı Yetiştiricileri Birliği gibi çok sayıda sivil toplum örgütü de katıldı. Gezilere Balıkesir merkez ve ilçelerindeki vatandaşlar da bireysel ve gruplar halinde katılım sağladı. Gezilere katılan vatandaşlar Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait yapımı devam eden projeleri de yakından inceleme imkanı buldu.

Yoğun talebin yaşandığı Beyaz Gezi projesine katılan vatandaşlar bu hizmetten dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a da teşekkür ettiler. Beyaz Gezilere katılmak isteyen grup ve vatandaşların Beyaz Masa noktalarına başvurmaları gerekiyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1