EGE GÜNDEM GAZETESİ

BEST Türkiye’de Bir İlki Daha Gerçekleştirdi

BEST Türkiye’de Bir İlki Daha Gerçekleştirdi
135 views
21 Mart 2016 - 8:55

Kıdemi, çalışkanlığı ve sadakati ödüllendiren toplu sözleşmeye imza attılar

YIRCALI Holding kuruluşu  BEST – Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş ile Türk Metal Sendikası arasında 01.01.2016 tarihinden itibaren geçerli olarak imzalanan ve işçi ücretlerine toplamda % 35 artış sağlayan toplu sözleşme, işçiler arasında büyük sevinç yarattı.

Türkiye’de ilk defa uygulanacak olan 5 ‘er yıl kademeli kıdeme bağlı ücret artışı sistemini getiren toplu sözleşme ile işçiler kıdem yıllarına bağlı şekilde ve otomatik olarak yüksek ücretlere kavuşacaklar.

BEST işçisi için Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek kıdemi, çalışkanlığı ve firmaya sadakati ödüllendiren bir sözleşmeye imza atmaktan büyük gurur duyduklarını belirten BEST İnsan Kaynakları Müdürü İsmail Orhan Sönmez, BEST çalışanı olmanın sadece ilimiz  için değil Türkiye’deki işçi koşulları için de bir ayrıcalık haline geldiğinin altını çizdi.

Öte yandan, Türkiye’de örneği olmayan bir sözleşmeye Türk Metal Balıkesir Şubesi olarak imza atmış olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Türk Metal Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Nedim Veske’de,  BEST işçisinin özveri ve sadakatiyle en iyiyi hak ettiğini dile getirdi.

Sözleşmeden dolayı memnuniyetlerini ifade eden işçiler de, kendilerine bu geliştirilmiş sistemi sundukları için başta BEST A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı A. Rona Yırcalı’ya ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’a teşekkür ettiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1