EGE GÜNDEM GAZETESİ

BEST 50. YILINDA % 100 KÂR DAĞITIYOR

BEST 50. YILINDA % 100 KÂR DAĞITIYOR
132 views
29 Mart 2016 - 22:19

Bir YIRCALI Holding kuruluşu olan BEST – Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş. 50 nci Olağan Genel Kurul toplantısını ortaklarının geniş katılımıyla gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, genel kurulda yaptığı konuşmada, dünya ve ülke ekonomisi hakkında bilgiler vererek, BEST’in dünyadaki, ülkemizdeki, bölgemizdeki, ilimizdeki ve sektördeki yerini irdeledi.

BEST GENEL KURULU GÖRSEL - 2

Yırcalı, özetle şunları söyledi  “Best, bu sene 50 nci kuruluş yılını kutluyor. Artık bugün Best’in hissesi tapu senedi haline gelmiştir. 70 ülkeye ihracat yapıyoruz. 22 ülkede temsilciliklerimiz var. Dünyanın en büyük fırın trafosunu biz ürettik. Yapımına devam ettiğimiz yeni fabrikamız Haziran ayında devreye girecek. Kapalı alanımızı 35 bin m2 den 53 bin m2 ye çıkarıyoruz. Bu % 50 büyüme demek. Devamlı büyüyoruz, yatırım yapıyoruz. Biz bu kuruluşu satmak peşinde değiliz. Satmanın değil, büyütmenin, daha ileri gitmenin peşindeyiz. Sanayici ülkemiz için önemlidir. Zira, işsizliğin tek çaresi sanayicinin yaptığı yatırımlarla iş sahalarının çoğaltılmasıdır.

BEST GENEL KURULU GÖRSEL - 7

 Geçtiğimiz hafta, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip, kıdemi, çalışkanlığı, sadakati göz önüne alan ve  ülkemizdeki yıllık % 8 enflasyona rağmen,  % 35 lik bir zam artışına imza koyan Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı’ya, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak tarafından gönderilen teşekkür plaketi, Türk Metal’in Balıkesir Şube Başkanı Nedim Veske tarafından takdim edildi.

Öte yandan, BEST’in emeklileri 50 nci yılın anısına Yırcalı’ya bir plaket takdim ettiler.

Toplantı, hep beraberce yenilen öğle yemeğinin ve çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1