EGE GÜNDEM GAZETESİ

Belediye personeli yangın tatbikatında

Belediye personeli yangın tatbikatında
117 views
15 Nisan 2016 - 11:14

 

Kamu hizmetlerini yürüten personelinin alan eğitimi konusunda yoğun bir program uygulayan Sındırgı Belediyesi, personeline yönelik bir yangın eğitimi düzenledi.

Yangın esnasında yapılması gerekenler, yangın söndürme gereçlerinin kullanımı gibi teorik bilgiler alan personele, eğitimin sonunda bir de yangın tatbikatı yaptı.

Sındırgı Belediyesi, personeline yönelik hizmet içi eğitimlerine devam ediyor.

Özellikle belediyenin yetki ve sorumluğunda bulunan hizmet alanlarıyla ilgili eğitimler devam ederken, görev esnasında karşılaşılabilecek olası durumlara yönelik uygulamalara da yer veriliyor. Bu kapsamda Sındırgı Belediyesi, personeline yönelik bir yangın eğitimi düzenledi. Yangın söndürme tatbikatına, Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Daşkafa, Emin Uygar Çelik, Birim Müdürleri ve personel katıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Sındırgı İtfaiye Amirliğinden gelen itfaiye personelleri tarafından, belediye personeline eğitim verildikten sonra belediye önünde tatbikat yapıldı. Eğitimde yangın esnasında ilk olarak yapılması gerekenler, yangın tüpü kullanımı, doğru müdahale yöntemleri gibi konular anlatıldı. Yangın söndürme sırasında, rüzgârın mutlaka arkaya alınması, yangının çıkış noktasına müdahale edilmesi, tamamen söndürülmeden yangın mahallinin terk edilmemesi gibi önemli bilgilere yer verildi. Verilen bu bilgiler ışığında, kontrollü olarak çıkarılan yangın, personelin katıldığı tatbikatla söndürüldü.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1