EGE GÜNDEM GAZETESİ

BELEDİYE BAŞKANI GÜNEY’DEN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNDE ANLAMLI TEMİZLİK

BELEDİYE BAŞKANI GÜNEY’DEN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNDE ANLAMLI TEMİZLİK
384 views
09 Haziran 2020 - 0:07

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Çaylak Mesire alanında temizlik yaptı.

Kaymakam Osman Ateş’in de katıldığı çevre temizliğinde, Belediye Meclis Üyeleri, Susurluk Kent Konseyi ve Susurluk Ömür-Üreten Kadınları da temizlik yaparak destek verdiler. “Susurluk’umuzun eşsiz güzellikteki doğa alanlarının korunması için bizler üzerimize düşeni yapmaya var gücümüzle devam edeceğiz” diyen Başkan Güney, amaçlarının çocuklarımıza yaşayabilecekleri yemyeşil bir Susurluk bırakmak olduğunu söyledi.

Başkan Nurettin Güney, “Yaptığımız her proje ve çalışmaya çevre duyarlılığıyla yaklaşıyoruz. Salgınla mücadele döneminde temizlik ve hijyen konularındaki bilinçlendirme faaliyetlerimiz ve çalışmalarımızla bölgemizde örnek şehirlerden biri olduk.3 aydır belediye olarak gerek mahalle ve sokaklarımızda gerek iş yerlerimizde dezenfeksiyon çalışmalarına ara vermeden devam ettik, etmeye devam ediyoruz.” dedi.

“Yaşadığımız koronavirüs salgını, başta sağlık başta olmak üzere çevre duyarlılığını ve temizliğin önemini yeniden herkese hatırlattı. Çevre bilinci ve yarınlara olan sorumluluk duygularının da daha güçlü hissedilmesini sağladı” diyen Başkan Güney, her canlının doğaya korumaya önem vermesi gerektiğine dikkat çekerek, “Doğayı tahrip etmek gelecek nesillere haksızlıktır. Susurluk Belediyesi olarak çevreyi korumanın yaşamı ve geleceği korumak olduğunu çok iyi biliyor ve çevreye duyarlı vatandaşlarımızın da desteğiyle şehrimizi temiz, yaşanabilir ve doğal dokusu korunmuş olarak daha ileri taşımak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevre ve doğa farkındalığının arttığı, yeşilin hâkim olduğu, insanlarımızın temiz ve doğal bir çevrede, sağlık, mutluluk ve huzurlu yaşadığı bir gelecek diliyorum.” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1