EGE GÜNDEM GAZETESİ

BELEDİYE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARINA ÖNEM VERİYOR…

BELEDİYE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARINA ÖNEM VERİYOR…
487 views
03 Aralık 2019 - 1:06

Susurluk Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Atatürk Parkı Gözleme Evi önüne, Karşıyaka Tahsin Bozoğlu Sosyal Tesisleri çevresine 60 Adet Manolya ve 80 adet Leylandi olmak üzere toplam 140 adet ağaç dikimi yapıldı.

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Atatürk Parkı Gözleme Evi önüne, Karşıyaka Tahsin Bozoğlu Sosyal Tesisleri çevresine 60 Adet Manolya ve 80 adet Leylandi olmak üzere toplam 140 adet ağaç dikimi yapıldı.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurettin GÜNEY, “Daha yeşil bir Susurluk hedefinden yola çıkarak yaptığımız ağaçlandırma çalışmalarımız kapsamında, üzerinde bir fazla kuş daha barınması için, gölgesinden bir fazla kişinin daha faydalanması için Atatürk Parkımızın içine yeni ağaçlar dikiyoruz. Susurluk’un geleceği adına caddelerimizde, park ve bahçeler gibi pek çok alanda ağaç dikimlerimiz devam edecek.” dedi.
70 adet Hatmi Ağacı ile 30 adet Oya Ağacı da aralık ayı içerisinde Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü tarafında belediyeye teslim edilerek. Susurluk’un muhtelif yerlerine dikilecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1