EGE GÜNDEM GAZETESİ

BBGD’de Yeni Dönem

BBGD’de Yeni Dönem
112 views
29 Mart 2016 - 21:54

 

Balıkesir Büyükşehir Gazeteciler Derneği’nin 2. Olağan genel kurul toplantısı dün Nefes Bahçe’de gerçekleştirildi. Dernek üyelerine verilen kahvaltı ile başlayan genel kurulda divan başkanlığını Mustafa Koçal yaptı.

Genel Kurulun açış konuşmasını ve faaliyet raporunu okuyan Dernek Başkanı İlkan Toprak; gazetecilik mesleğinin zorluklarından bahsederken; “Doğru haber yapmak, isabetli yorum yapmak, herkesi memnun etmek çok zor. Medyanın görevini yaparken muğlaklıktan uzak durması ve araştırma yapması gerekir. Haberin muhatabına da görüşleri sorulmalı. Atatürk; ‘Basın bir milletin müşterek sesidir” diyor. Medya milletin müşterek sesini yansıttığı zaman, milletin de desteğini arkasına alacaktır. Balıkesir’de günlük yayınlar noktasında, gazete sayısı, sayfaları bakımından Anadolu’da birçok ilden öndedir. Artık medyayı sadece gazetelerden ibaret görmüyorum. İnternet gazeteleri, haftalık ve aylık dergiler de Balıkesir’in medyasını zenginleştiriyor. Medyanın sosyal medyada da yer alması ve onu takip etmesi gerekli. Günümüzde sabahki haber öğlene, öğlenki haber akşama bayatlıyor. Bunun yanında gazetecilik mesleğinin ilk yıllarında duyduğum ve her zaman kulağımda küpe olan bir sözü sizlerle paylaşmak istiyorum. ‘Gazeteciler kalemini kırmalı ama asla satmamalı’.

IMG_1904

İlkan Toprak’ın konuşmasının ardından faaliyet raporu, denetim raporu, kesin hesap cetvelleri ve tahmini bütçeler okunarak oy birliği ile kabul edilirken, yönetim ve denetim kurulları da oy birliği ile ibra edildi.

Genel kurulun ardından geçilen seçimlere tek liste ile girildi ve oybirliği ile yeni yönetim görevine başladı.

IMG_1906

Yönetim kurulu genel kurulun hemen ardından toplanarak görev dağılımını yaparken; yeni dönemde Dernek Başkanlığı’na Emrah Ayyıldız, Başkan Vekilliği’ne İlkan Toprak, 2. Başkanlığa Umut Sözen, Genel Sekreterliğe Erol Yoran, Saymanlığa Mustafa Bakır, yönetim kurulu üyeliklerine ise Süleyman Namlı ve Soner Kanber getirildi.

Öte yandan Marmara Gazeteciler Federasyonu’nda derneği temsile yetkili olarak Emrah Ayyıldız, İlkan Toprak, Mutlu Tanrıkulu, Abdullah Kantarlıoğlu seçildiler.

Denetim Kurulu’nda ise M. Levent Başsaka, H. Aykut Konya ve Mustafa Tetik yer alan isimler oldular.

IMG_1915

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1