EGE GÜNDEM GAZETESİ

BAYŞAD’tan Barış Pınarı Harekatı’na destek

BAYŞAD’tan Barış Pınarı Harekatı’na destek
170 views
18 Ekim 2019 - 22:22

BAYŞAD Balıkesir Yazarlar ve Şairler Derneği, 15.10.2019 tarihinde yönetim kurulu ve üyelerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirerek, Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

BAYŞAD Balıkesir Yazarlar ve Şairler Derneği, 15.10.2019 tarihinde yönetim kurulu ve üyelerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirerek, Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Dernek yönetim ve üyelerinden oluşan toplantı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şimdiye kadar ebediyete intikal etmiş şehitlerimiz ve Barış Pınarı Harekâtı’nda şahadete ermiş askerlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Şiir, öykü, roman, tiyatro, görsel sanatlar ve masal çalışma grup başkanları belirlendi. Düzenlenecek faaliyetlerle ilgili istişarede bulunularak, dernek şairlerinin kendi şiirlerini seslendirdi. Toplantıda
Balıkesir Yazarlar Ve Şairler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayşenur Kaya Aydoğan gündeme dair açıklama yaptı.

Başkan Aydoğan: “Derneğimiz, herhangi bir siyasi amaç gütmeden, vatani ve milli duygular çerçevesinde bulunarak sanatın içinde yer alıp, Devletinin, milletinin ve sanatçının yanında olmaktadır. Hepimizin, yedisinden yetmişine, birbirimize ihtiyacımız var. Bir olalım, birlik olalım, birlikte olalım. Bizlerin gönüllü olarak çıktığı bu yolda aramızda yer almak isteyen herkese kapımız sonuna kadar açıktır.

Bu bağlamda,
Ülkemiz, dün Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarıyla başlayıp bugün Barış Pınarı Harekâtı ile devam eden operasyonu ile terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı net bir şekilde vermektedir. Masumların korunmasına özenle dikkat gösterilmektedir. Ülkemizin terörle mücadele yönündeki çabaları, etnik ve dini temizlik olmak üzere, insanlığa karşı işlenen suç niteliğindeki eylemler nedeniyle yerlerinden edilmiş Suriyelilerin geri dönüşlerinin önünü açacak, Suriye’nin toprak bütünlüğü ve birliğinin korunmasına da katkıda bulunacaktır. Bu nedenle Türkiye’nin başlattığı harekât, Suriyeli göçmenler, mazlum ve mağdur durumdaki yerel halk tarafından desteklenmektedir.
Tehditler karşısında bu vatanın her bir ferdi, Türkiye’nin geleceği için daha çok çalışacak, daha çok üretecektir. Vatan demek biz demektir. Bayrak Demek biz demektir.

Gün, milli birlik ruhuyla bir, beraber ve BİZ olarak ses verme günüdür.

Biz Balıkesir Yazarlar Ve Şairler Derneği olarak dualarımızla Devletimizin ve “Kahraman askerlerimizin” yanındayız, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölgedeki terör unsurlarını yok edeceğine ve terör örgütlerini hezimete uğratacağına inanıyoruz

Irak ve Suriye’deki terörist örgütlerden ülkemize yönelebilecek saldırıları bertaraf etmek ve kitlesel göç gibi diğer muhtemel risklere karşı halkımızın her türlü güvenliği için ulusal güvenliğimizin idame ettirilmesini sağlamak üzere düzenlenen Barış Pınarı Harekatı’nıBAYŞAD Balıkesir Yazarlar Ve Şairler Derneği olarak destekliyor ve dilimizin döndüğünce, kalemimizin gücü kadar gerekli her türlü destek ve yardımı yapmaya hazırız.” Dedi.
BAYŞAD
Yönetim Kurulu Başkanı
Ayşenur KAYA AYDOĞAN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1