EGE GÜNDEM GAZETESİ

BASKİ Hız Kesmiyor

BASKİ Hız Kesmiyor
122 views
07 Nisan 2016 - 0:31

 

BASKİ, yaklaşan yaz sezonu öncesinde sahillerin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesinin ardından plajlara konulacak olan duş ve tuvaletler için 1700 metre su ile 600 metre kanalizasyon hat çekimlerini tamamlarken, Altınoluk Mahallesi’nden başlamak üzere Körfez genelinde ana hatların temizlenmesine devam ediyor. BASKİ Körfez genelinde su ve kanal arızalarına ivedilikle müdahale ederken,  önemli projelere de imza atıyor.

 

BASKİ’nin su ve kanal çalışmaları sırasında bozulan yolların asfaltlanma işlemi Cennetayağı Mahallesi Eminkuyu Mevkisinde devam etti. İki haftalık çalışmada yaklaşık 6 bin metrekarelik asfalt atıldı. Ayrıca Cennetayağı Mahallesi’nde içmesuyu hattı olmayan bölgelerde 700 metrelik hat çekilirken çalışmalar devam ediyor.

 

Havran merkez Fatih Caddesi ve Hastane Caddelerinde içmesuyu ana hatlarındaki arızalar BASKİ tarafından giderilerek, hatlar yenilendi. Burhaniye’de yeni hastane yapımı sırasında 600 metrelik 315lik hattın deplase çalışmaları tamamlandı. Burhaniye Ören Mahallesi’nde göçen ve eskiyen 600lük hattın 500 metrelik kısmı yenilenirken, hat yenileme çalışmaları devam ediyor. BASKİ Burhaniye İskele Mahallesi’nde de 300 metrelik su şebeke hattının yapımını tamamladı. Ayrıca Burhaniye’de Geriş Mahallesi’nde 200 metrelik, Kocacami Mahallesi’nde ise 250 metrelik kanalizasyon hat çekimi gerçekleştirildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1