EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Yücel Yılmaz, ‘Temiz çevre vazgeçilmezimizdir’

Başkan Yücel Yılmaz, ‘Temiz çevre vazgeçilmezimizdir’
90 views
10 Haziran 2016 - 11:02

Karesi Kent Konseyi Çevre ve Şehircilik Çalışma Grubu’nun Çevre Koruma Haftası nedeniyle açtığı sergiyi ziyaret eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Temiz çevre, sağlıklı ve kaliteli bir hayat için vazgeçilmezimizdir” dedi.

Karesi Kent Konseyi Çevre ve Şehircilik Çalışma Grubu’nun Çevre Koruma Haftası nedeniyle çevre ile ilgili çalışma ve projelerinin yer aldığı serginin açılışını Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz yaptı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Çevre ve Şehircilik Çalışma Grubu Başkanı Ayla Güngör, toplumun tüm kesimlerini bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak, olumlu ve kalıcı davranış değişiklikleri kazandırmak, sorunların çözümünde bireylerin aktif katılımlarını sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.
KENTİ GELECEĞE TAŞIYORUZ
Sergide yer alan çalışmaları tek tek inceleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, doğa ve insanın birbirini tamamlayan iki unsur olduğuna dikkat çekti. Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmanın yerel yönetimlerin en önemli görevlerinden birisi olduğunu kaydeden Yılmaz, “Temiz çevre, sağlıklı ve kaliteli bir hayat için vazgeçilmezimizdir. Doğasıyla, yeşiliyle, tabiatta yaşayan bütün varlıklarla birlikte yaşadığımız kenti bir bütün içinde geleceğe taşımak için gece gündüz çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1