EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Yücel Yılmaz, “112 ile güvendeyiz”

Başkan Yücel Yılmaz, “112 ile güvendeyiz”
128 views
23 Mayıs 2016 - 22:54

Balıkesir 112 Komuta Kontrol Merkezi’ni ziyaret eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “10 dakika içerisinde vakaya ulaşma oranı dünyada yüzde 75 iken Balıkesir’de yüzde 90. Bu da bize güven veriyor, kendimi güvende hissediyorum. İnsana ne kadar değer verildiğini komuta merkezinde bir kez daha gördük” dedi. 
Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve ekibi İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi (KKM) Başhekimliği Eğitim Merkezi’ni ve 112 Komuta Kontrol Merkezi’ni ziyaret etti, sağlık sektöründe gelinen teknolojik gelişmeleri inceledi. Tek tek birimleri gezdiren Balıkesir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Servet Kocaöz, 112 Komuta Kontrol Merkezi’nin çalışma prensiplerini anlattı. 44 istasyon ile 7 gün 24 saat çalıştıklarını belirten Op. Dr. Kocaöz, komuta merkezinin işleyişi hakkında şu bilgileri verdi: “Komuta Kontrol Merkezi’nde tüm ilden gelen çağrıları alıyorlar. Personellerimiz, hastaların bulunduğu noktanın tam adresini alarak en yakın ambulansı yönlendiriyor.  Aynı zamanda hastaların başka illere sevki, hastanesini de buradaki arkadaşlarımız ayarlıyor.  10 dakika içerisinde vakaya ulaşma süresinin oranı dünyada yüzde 75 iken Balıkesir’de ise yüzde 90 seviyelerinde.. Bu yüksek performanstan dolayı ekibimizi tebrik ediyorum”
“YEREL YÖNETİMLERLE UYUMLU ÇALIŞIYORUZ”
Yerel yönetimlerle de sürekli temas halinde olduklarını belirten Op. Dr. Kocaöz, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi, komuta merkezimizin hazırlanmasında bize çok yardımcı oldu. Karesi Belediyesi tarafından, komuta merkezimizin bahçe ve otopark düzenlemesi yapıldı. Özellikle sıkışmalı trafik kazalarında Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı bize çok yardımcı oluyor. Belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.
“DEVLETİMİZ ÇOK GÜÇLÜ”
Sağlık Bakanı ve Cumhurbaşkanının son zamanlarda çok güzel hastane binaları kazandırdığını dile getiren Op. Dr. Kocaöz, Türkiye’de sadece bina olarak değil tıbbi araçlarda teknolojik büyük devrimler olduğunu söyledi.  112 için ciddi yatırımlar yapıldığını da belirten Op. Dr. Kocaöz, deniz, helikopter, uçak ve gece görüşlü ambulanslar ile 7/24 her zaman vatandaşın hizmetinde olduklarını bu imkanların da devletimizin gücünü gösterdiğini vurguladı.
“112′ İLE GÜVENDEYİZ”
Sağlık Bakanlığı’nın insana ne kadar değer verdiğini komuta merkezinde bir daha gördüğünü ifade eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “10 dakika gibi kısa bir sürede her hangi bir olaya müdahale edebilen çok güzel bir organizasyon yapısı oluşturulmuş.  Bu ekip, vatandaşlarımızın zor durumda olduğunda devletimizin, doktorlarımızın, 112’nin yanında bulacağının güvenini veriyor. Ziyaret ettiğimiz, eğitim alanlarında da teknolojinin kullanıldığını gördük. Cansız mankenler üzerinde yapılan eğitimler sayesinde insan hayatını tehlikeye atacak tecrübesizliğin tamamen giderdiklerini görmek kendimi de güven içerisinde hissettirdi. Devletimizin ne kadar güçlü olduğunu bir kez dada gördük” diyerek Balıkesir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Servet Kocaöz’ü kutlayıp, çalışmalarında başarılar diledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1