EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Yavaş Sözünü Tuttu

Başkan Yavaş Sözünü Tuttu
102 views
01 Kasım 2018 - 12:36

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ ın büyük projelerinden biri olan kırsal mahallelerin tamamını kapsayan parke taşı döşeme çalışmaları kapsamında kırsal mahallelerin %90’ında çalışmalar tamamlandı.
Meclis gündemine konu olan ve muhalif meclis üyelerinin karşı çıkmasına rağmen iller bankasından kullanılan kredi ile ihalesi gerçekleşen proje sayesinde kırsal da vatandaşların ayağı çamura değmeyecek. Bu proje ile sadece parke taşı döşemesi de gerçekleştirilmiyor. Önce Sındırgı Belediyesi ve BASKİ ekiplerinin işbirliği içerisinde yürüttüğü çalışma neticesinde alt yapı ve içme suyu hattındaki sıkıntılar gideriliyor, sonrasında da parke taşı döşeme işlemi gerçekleştiriliyor.
Büyükşehirinden kamu kurum ve kuruluşlarına kadar uyumlu bir çalışma yürüttüklerini belirten başka Yavaş “ Yapboz zihniyetine karşıyız. Bu neden le önce alt yapıyı tamamlıyor, sonrasında mahallelerimizi güzelleştiriyoruz. BASKİ ekiplerimize, emeği geçenlere ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ediyorum.” Dedi.

İki Ayrı Ekip Sahada, Kış Gelmeden Çalışmaları Tamamlamak İçin Dur Durak Bilmiyor

Proje dâhilinde iki ayrı ekip çalışmalarını sürdürüyor. Mahalle sakinleri çalışmalardan son derece memnun. Parke taşı döşeme çalışmalarında öncelik sık kullanılan alanlara verilirken, eksik kalan kısımların da tamamlanacağı belirtiliyor.
2 ayrı ekip mahallerde çalışmalarını hızlı bir şekilde yürütüyor. Kamyon ve TIR’ların giremediği sokaklara taşların mahalle girişinden döşenecek alana kadar ulaşımı da mahalle sakinlerimiz tarafından sağlanıyor. Kırsal da devam eden çalışmaların yanı sıra ilçe merkezinde de tamirat ve parke taşı döşeme işlemi ayrı bir ekip tarafından sağlanıyor.
Başkan Yavaş “ Vatandaşlarımıza bir söz verdik. Merkezde ne varsa kırsal da o olacak dedik. Mualif meclis üyelerinin itirazlarına rağmen muhtarlarımızın da desteğini alarak vatandaşlarımızı on yıl bekletmek yerine iller bankasından kullandığımız kredi ile parke taşı döşeme işlemini hızlı bir şekilde başlattık. Şükürler olsun ki çalışmalarımız önemli ölçüde tamamlandı. Vatandaşlarımızı çamurdan kurtardık. Ana kullanım alanları başta olmak üzere muhtarlarımız ve mahalle sakinlerimiz ile istişare içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Aslında kırsal mahallelerimizde sadece parke taşı döşemedik. BASKi ekiplerimizle işbirliği içerisinde önce mahallelerimizin alt yapı sorununu ve içme suyu hatlarındaki problemi hızlı bir şekilde tamamladık. Ardından da üst yapıya geçtik. Bizlere verilen emaneti ileriye taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Hizmet için varız. Çözüm için varız. Eksiklikler olabilir. Bunları da tamamlayacak olan bizleriz. Kırsal mahallelerimiz AK Parti hükümeti sayesinde parke taşı ile, yol çalışmaları ile tanıştı. Bizler de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde AK Belediyeler olarak gönül köprüleri oluşturuyor, vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak işlere imza atıyoruz. Cumhuriyet tarihinden bu yana ilçemizde parke taşında ve ulaşımda yaptığımız yatırımlarla bir rekora imza attık. Sizlerin desteği ile Sındırgı’mızı daha ileri seviyelere götürmek için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Biz bu memlekete, sıcak ve samimi insanlarına sevdalıyız. Birlikte daha güzel bir Sındırgı’yı inşa ediyoruz. Yüreğil’inden Kürenderesi’ne kadar dokunulmadık, hizmet ulaştırılmadık mahallemiz kalmadı. Emeği geçen destek veren herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1