EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Uğur’a Zarar Veriyorlar

Başkan Uğur’a Zarar Veriyorlar
168 views
17 Mayıs 2016 - 11:20

Büyükşehirde daire müdürlerinin yaptığı hatalarının faturası Başkan Edip Uğur’a kesiliyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur Büyükşehir Belediye Meclisi’nden borçlanma yetkisini aldı. Bu borçlar ile BASKİ’ye yatırım derdinde olan Başkan Uğur parasızlıktan dolayı bölgeye yaptığı projeleri hükümetin programına dahil ediyor. Diğer yandan Edip Uğur bunlarla uğraşırken yönetim kadrosundaki daire müdürleri zarar veriyor.

EKİP ZAYIF
Mali Hizmetler Daire Başkanı İsmail Çur Balıkesir esnafına olan paraları ödemiyor. Daha Sabri Uğur döneminde görev alan ve yaptığı işlerden yargılanan İsmail Çur Sabri Uğur’un Belediye Başkanlığı kaybetmesinde en büyük rolü oynamıştı. Belediyeden alacaklı küçük Ticaret Odası üyesi Şirketlere ve esnafa deyim yerindeyse ‘Bugün git, yarın gel’ anlayışı ile hizmet veren Çur’un bu tutumu tepkilere neden oluyor. Sert yapısı, yüzü gülmeyen mizacı ile İsmail Çur en büyük zararı yine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’a veriyor. Alacaklı olan küçük esnaf yarın seçim sürecinde Ankara’ya “Edip Uğur bize zarar veriyor. Alacaklarımızı tahsil edemiyoruz. İnsan ilişkileri iyi olmayan ekiple çalışıyor” diyerek faks ve mail yağmuruna tutarsa ne yapacaksınız? Edip uğur Balıkesir’e getirdiği hizmetler, yatırımlar ne kadar büyük olursa olsun ekibindeki bu insanların yaptıklarını göremiyorsa hiçbir sonuç elde edemez. Biz de inanıyoruz ki Başkan Uğur’un, bu yapılanlardan haberinin olmadığı yönünde. Bugüne kadar yaptığı projelerde hiçbir kimseyi mağdur etmeyen ve hala da etmeyeceği yönünde sözü olan Başkan Uğur ekibinde bu yapılanları bilse buna engel olur.

ismail çur

ULAŞIM VE SU FATURALARINDAKİ
AKSAKLIK EN BÜYÜK SORUN
Ulaşımda Gönen’e geçtiğimiz hafta yaptığı atılımla dikkatleri çeken Edip Uğur yaptığı projelerle alkışı alıyor. Ancak iş uygulamaya gelince bütün pürüzler bur da çıkıyor. Ekibinin zayıf olması Başkan Uğur gibi düşünememesi sonucunda fatura vatandaşa kesiliyor. Yolcular kadar şoför esnafı da mağdur durumda.
Su faturalarına gelen zamları vatandaşa anlatamayan bu ekip BASKİ Genel Müdürü iyi niyetli olmasına rağmen altında çalışan şube müdürlerinin zayıflığı neticesinde çalışmalar gündeme iyi yansıtılamıyor. İlçe belediyeleri katı atığa ve çevre temizlik vergilerine yüksek oranda zam yapması Büyükşehir Belediyeside suya ve atıksu bedeline zam yapması su faturalarını patlattı. Bu yine proje üstüne proje yapan Edip Uğur’a zarar veriyor. 20 liralık su kullanan vatandaşa 80 lira civarında fatura ediliyor. Halkın burada tepkisi haliyle daire müdürlerine değil işin başındaki Başkan Edip Uğur’a. Sabri Uğur’u yakan asfalt paraları Edip Uğur’u da bu su faturaları yakar. Vatandaşın şikâyetleri Ankara’da dağ gibi olmuş durumda. Öyle ki, bize gelen bilgeler arasında daire müdürlerinin yakınları bile şikâyet edenler arasında.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1