EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Uğur Gönen Tarım Ve Hayvancılık Fuarı’nı Ziyaret Etti

Başkan Uğur Gönen Tarım Ve Hayvancılık Fuarı’nı Ziyaret Etti
120 views
10 Nisan 2016 - 20:36

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, bu yıl 6.sı düzenlenen, tarım ve hayvancılık sektörünün önemli organizasyonlarından Gönen Tarım ve Hayvancılık Fuarı”nı ziyaret etti. Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Genel Sekreter Yardımcısı Nazım Ergelen ve AK Parti Gönen İlçe Teşkilatı’nın da yer aldığı program kapsamında Başkan Ahmet Edip Uğur, Gönen Tarım ve Hayvancılık Fuarı’ndaki stantları gezdi. Fuara katılan firmaların yetkilileri ve ziyaretçilerle sohbet eden Başkan Uğur, Gönen Tarım ve Hayvancılık fuarının Balıkesir’de üretilen bitkisel ve hayvansal ürünlerin yeni pazarlara açılması, tarım ve hayvancılık ekipmanlarının başka şehirlerden gelen çiftçilerle buluşması açısından önemli olduğunu belirtti.

 

Başkan Uğur “Gönen’in Sütünü de

Etini de Marka Yapacağız”

6.Gönen Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın, tarım ve hayvancılıkla uğraşan üreticilere olumlu yansıyacağını kaydeden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman çiftçilerin yanında olacaklarını vurguladı. Başkan Uğur, sözlerini şöyle sürdürdü: ”

Balıkesir, tarım ve hayvancılığın merkezi, Türkiye’yi besleyen ildir. Gönen’imizde tarım ve hayvancılıkta en önde gelen ilçelerimizden bir tanesidir. Tarımıyla, çeltiğiyle, sütüyle her şeyiyle Gönen en önde geliyor. Bizim temennimiz; Gönen’imizin bu alanda daha da gelişmesi ve büyümesidir. Nasıl ki Gönen Baldo’su dünyada marka olmuşsa, İnşallah Gönen’imizin süt ürünleri de, eti de marka olacak. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımızın çalışmaları ve projeleriyle hayvancılığı destekliyoruz. 25 bin metrekare alanda şu anda Marmara Bölgesi’nin en büyük fuarlarında biri yapılıyor. Bütün stantlar dolu durumda. Tarım ve hayvancılıkla ilgili ne varsa hepsi burada. Yeni teknolojik gelişmeler çiftçimizin hizmetine sunuluyor. Bizde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman çiftçimizin ve üreticilerimizin yanındayız” 

 

Başkan Uğur: “Gönen’in Atık Su Arıtma Tesisi

İhalesi Bir Ay İçinde Yapılacak”

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Gönen’e yönelik çalışmaları ve projelerinden de bahseden Başkan Ahmet Edip Uğur, ” Gönen’imiz önemli bir tarım merkezi olmasının yanı sıra önemli bir termal kentidir. Şifa kaynağı Gönen’imizin termalini önce Türkiye’ye sonra dünyaya tanıtmak istiyoruz. Gönen’deki eski tabakhaneler yeni OSB’ye taşınıyor. Bizde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak bir ay içerisinde Gönen Atık Su Arıtma Tesisi’nin ihalesini gerçekleştireceğiz. İstiyoruz ki; Gönen’imizin suyu temiz aksın. Gönen Çayı’nın ıslahıyla ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz.  Gönen’e yakışır bir rekreasyon alanı yapmayı planlıyoruz” dedi.

 

Başkan Uğur: “Bandırma Limanı Gönen’in

Büyümesine ve Gelişimine Katkı Sağlayacak”

 

Bandırma’ya yapılması planlanan liman projesinin Gönen’in büyümesine ve gelişmesine büyük katkı sağlayacağına dikkat çeken Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur,

Bandırma’ya düşündüğümüz Liman Projesi Gönen’in büyümesine ve gelişimine de büyük katkı sağlayacaktır. Çalışmalarımız devam ediyor. Son 35 gün içerisinde üç defa Rotterdam’a gittik. Başbakanımızla Rotterdam’da gerekli girişimlerde bulunduk. Son ziyaretimizde Ekonomi Bakanımız Mustafa Elitaş’la gittik. Port Of Rotterdam’ı dolaştık. Türkiye’deki en büyük limandan 100 kat daha fazla limanı işleten Hollandalılar Bandırma’ya yatırım yapmak istiyorlar. Bunun yanı sıra  Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakan’ın tavsiyelerini ve taleplerini alarak çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz. Büyüyen ve gelişen bir Gönen hedefliyoruz.  Hemşerilerimiz bize destek verdi ve bizi göreve getirdiler. Bizde bu desteğe layık olmak için çalışıyoruz. Hemşerilerimizden isteğimiz bu desteklerini sürdürmeleri” dedi.

 

Yakar:  “Uyum İçerisinde

Çalışmaya Devam Edeceğiz”

 

Gönen’in gelişmesi adına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmet ve projeler için Başkan Ahmet Edip Uğur’a teşekkür eden Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Gönen’i ve Balıkesir’i bir adım öteye taşımak adına önemli projeler var. İlçelerin gelişmesi demek o ilin gelişmesi demek. Gönen’in büyümesi adına projeler ve hizmetlerden dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a teşekkür ediyorum. Uyum içerisinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1