EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan uğur: “Çocuklarımız  için herşey feda olsun”

Başkan uğur: “Çocuklarımız  için herşey feda olsun”
113 views
23 Nisan 2016 - 12:41

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Kocaavşar Ortaokulu 7. Sınıf Öğrencileri Muharrem Akgün, Hande Ergen ve Sıla Derin sırayla Başkanlık koltuğuna oturdular. Temsili başkanlar kendi okulları başta olmak üzere kırsal mahallelerdeki tüm okullara spor alanları ve oyun parkları talebinde bulundular.

 

Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan 23 Nisan ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Solak, Kocaavşar Ortaokulu Müdürü Ahmet Çalışkan, sınıf öğretmeni Güray Karagöz yer aldılar. Ziyarette Büyükşehir Beledilyesi Genel Sekreteri Osman Yenidoğan ile Karesi Belediyesi eğitimden sorumlu başkan yardımcısı Mürsel Sabancı da hazır bulundu. Öğrencilerin çiçek takdim ettiği Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, başkanlık makamı koltuğuna ilk olarak Muharrem Akgün’ü, sonra Sıla Derin’i ve Hande Ergen isimli öğrencilere teslim ederek gönüllerini aldı. Temsili Büyükşehir Belediye Belediye Başkanı olan Muharrem Akgün isimli öğrenci, “Öncelikle biz çocuklara 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum, ruhları sağolsun” dedi. Küçük başkan Akgün, sekretere Kent Estetiği Daire Başkanı Zerrin Ağyar’ı bağlattı ve kendisinden Kocaavşar Ortaokulu ile ihtiyacı bulunan diğer kırsal mahallelerdeki okullara spor alanları ile oyun parkları yapılması için talimat verdi.

Başkan Uğur’un sırayla koltuğu teslim ettiği diğer öğrencilerden Sıla Derin Kocaavşar ortaokulu’na kütüphane yapılmasını ve kitap desteği verilmesini istedi. Başkanlık koltğuunun üçüncü misafiri Hande Ergen isimli öğrenci de ücretsiz kültür gezilerinin yaygınlaştırılmasını, araç tahsislerinin yapılmasını talep etti.

 

BAŞKAN UĞUR: “TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ AYDINLIK”
Ziyaretten büyük bir mennuniyet duyduğunu ifade eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, çocukların isteklerinin yerine getirileceğini, çalışmaları takip edeceğini söyledi. Kocaavşar Ortaokulu öğrencileri ve tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Türkiye’nin geleceğinin aydınlık olacağını söyledi. Başkan Uğur, “Öğretmenlerimiz geleceğimizin teminatı öğrencileri, çocuklarımızı yetiştiriyorlar, onları tebrik ediyorum. Çocuklarımız iyi yetişsin istiyoruz. Yarın Belediye Başkanı onlar, milletvekili onlar, Bakan, Başbakan, Cumhurbaşkanı onlar. Öğretmenlerimizin sayesinde, çünkü onlar yetiştiriyorlar. Gençlerimizin inşallah daha güzel bir Türkiye’de daha huzurlu, daha mutlu, daha gelişmiş bir Türkiye’de hizmet edeceklerine ben inanıyorum“ dedi.

Kocaavşar mahallesiyle iftihar ettiklerini de belirten Başkan Uğur, öğrencilere ve öğretmenlere hediyeler verdi. 23 Nisan anısına fotoğraf çekildiği çocuklara derslerinde ve yaşamlarında başarılar diledi.

 

BAŞKAN UĞUR: “ÇOCUKLARIMIZ İÇİN HERŞEY FEDA OLSUN”

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Uğur, şunları söyledi:

“23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldı. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olan bugünü cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk çocuklarımıza armağan etti. Kurulduğundan bugüne meclisimiz faaliyet gösteriyor. İstiyoruz ki gençlerimiz geleceğe daha iyi yetişsinler. Türkiye’mizin daha gelişmiş, daha müreffeh, daha huzur ve güven içinde bir ülke olmasını arzu ediyoruz. Allah’a şükür milli eğitimimiz iyi durumda. Öğretmenlerimiz, gençlerimiz, fiziki yapı olarak daha güzel binalarda ve sıralarda görev yapıyorlar, eğitim görüyorlar. Çocuklarımızın kitaplarıyla, bilgisayarlarıyla daha iyi yetiştiğine ben inanıyorum. Türkiye’nin geleceği daha aydınlık. İnşallah gençlerimizi daha iyi yetiştireceğiz, daha güzel bir Türkiye olacağına inanıyorum. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak onları destekliyoruz. Zaten biz de Büyükşehir olarak 19 Nisan’da Ulusal Çocuk Kongresini Balıkesir’de topladık, 50 şehirden çocuklarımız Balıkesir  Çocuk Köyü’ne geldiler. 23 Nisan’ı onlarla birlikte karşıladık. Bundan sonra da çocukarımız için herşey feda olsun. Bizler çocuklarımıza, gençlerimize her türlü hizmeti yapmaya hazırız.”

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1