EGE GÜNDEM GAZETESİ

BAŞKAN MUSTAFA AYDOĞAN İSYAN ETTİ!

BAŞKAN MUSTAFA AYDOĞAN İSYAN ETTİ!
469 views
31 Mayıs 2020 - 18:51

Edremit Kahveciler Gazinocular ve Otelciler Esnaf OdasıBaşkanı Mustafa Aydoğan korona virüsünden (covid-19) dolayı kapanan iş yerlerinde yaşanan süreçte kimsenin aramamasından destek görmemesinden dolayı isyan etti…
Başkan Aydoğan, “Dünyada ve ülkemizde yaşanan korona virüsü (covid-19) salgını nedeniyle devletimizin almış olduğu kararlar ve tedbirler doğrultusunda Odamıza bağlı olan esnafımızın işyerlerinin faaliyetleri durdurulmuştur. Faaliyetlerinin durdurulması ile birlikte esnafımız ve çalışanları Aileleri ile birlikte ekonomik alanda büyük bir zarara uğramış ve esnafımız tamamen kepenk kapatma durumuna gelmiştir. İş yerleri kapanan esnafımızın iş yerleri ve ev kiraları ödeyememektedirler. Odamıza bağlı üyelerimizin 17 Mart 2020 tarihinden bu zamana kadar kapalı olan iş yerlerimiz için üst Birlikler belediyeler, bölge milletvekillerimiz, odamıza bağlı olduğu Bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı’na kadar üyelerimizin yaşadığı sıkıntıları bildirilmiştir.” Dedi.
BAŞKAN AYDOĞAN, “ZOR GÜNLER EN KISA ZAMANDA GEÇECEKTİR”
Oda Başkanı Mustafa Aydoğan, 1 Haziran 2020 pazartesi günü odaya bağlı kahve, kıraathane, çay bahçeleri açılacak olmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.
Aydoğan, “Odamız görev sorumluluğu bilinci içerisinde olup odamıza bağlı bütün işletmelerinin hijyen ile ilgili hijyen eğitimini kursları açarak tüm işletmeler ve personellerine hijyen sertifika verilmesini sağlamıştır. 1 Haziran Pazartesi açılacak olan kıraathane, kahvehane işletmelerimizin Odamızı tarafından covid-19 kurallarına uygun olarak dezenfekte işlemleri yaparak açılmaya hazır hale getirilmiştir. İlaçlama ve dezenfekte işlemleri daha sonra periyodik bir şekilde belirlenen tarihlerde yapılacaktır. Edremit Kahveciler Gazinocular ve Otelciler odası olarak ilk önceliğimiz insan sağlığı diyoruz. Bu konuda tüm işletmelerimizi esnafımızı bilinçlendirdik. Bu konuda kesinlikle taviz vermeyeceğiz bütün halkımızın bilmesini istiyoruz. Edremit halkına önemli duyurulur. Hala kapalı durumda olan eğlence yerleri, play Station, bar meyhane birahane sahibi olan esnafımızın işletmelerini bir an önce açılmasını bekliyoruz, girişimlerimizi sürdürüyoruz. Çünkü yaşam şartları her geçen gün zorlaşmakta ve iş yerleri kapatılan esnafımızın devletimizden kiracı olan esnaflar için mutlaka yasal düzenleme yapılması gerekmektedir. Devletimiz mücbir sebepten dolayı kapatılan işyerlerinin kiralarını Devletimiz tarafından bir kısmı da mal sahipleri tarafından karşılanmasını istemekteyiz.Pandemi den dolayı devletimiz iş yerlerimizi kapatmış olduğu süre içerisinde vergi, KDV, muhtasar, eğlence tabela, çevre temizlik vergileri alınmamalıdır. Kapalı olduğu dönemler için kredi ve kredi kartı borçlarının işyerleri açılıp faaliyete başlayana kadar ertelenmelidir. Esnafımızın mücbir sebepten dolayı kapalı kaldığı dönemler için BAĞ-KUR ve Sigorta primlerinin ücreti alınmaması bu süre dönemlerinde oluşan pirimler sayılmamalıdır.Aynı zamanda kapalı işyerleri hayatlarını devam ettirmek için nakit ve gıda yardımları yapılmalıdır. Seçim zamanı siyaset yapmak için iş yerlerinizden ayrılmayan siyaset yapan milletin vekilleri bu şehrin belediye başkanı ve meclis üyeleri de Kahveci esnafının üzerinden mevki makam kazanarak kahvelerimiz de siyaset arenasına çevirenler hiçbir esnafımızı ve Odamızı maalesef bu zor günlerde bir kere arama tenezzülünde bulunmamışlardır.Her zaman her fırsatta küçük esnafın yanında olduğunu söyleyenler unutmasınlar ki zor günler en kısa zamanda geçecektir.Bu süreçte Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ a odamız üyelerine hazırlamış olduğu gıda paketleri için bu esnada AK Parti Edremit ilçe başkanı Ekrem Umutlu bizleri arayarak hazırlamış olduğu gıda paketlerinden dolayı esnaf teşkilatım adına teşekkürlerimi bir borç bilirim.” Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1