EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Gençer, OSB Yatırımcıları İle Bir Araya Geldi

Başkan Gençer, OSB Yatırımcıları İle Bir Araya Geldi
117 views
12 Haziran 2016 - 1:19

Resmiyet kazanan, Ayvalık Organize Sanayi Bölgesi hakkında yatırımcıların soruları yanıtlandı.
Ayvalık Ticaret Odası’ndaki toplantıya Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ticaret Odası Başkanı B. İbrahim Kantarcı, Meclis Başkanı Ahmet Süner, Belediye Danışmanı ve OSB Sorumlusu Ozan Coşkun’nun yanı sıra yatırımcılar katıldı.
Yeni yatırımcıların eklendiği toplantıda yatırımcılar, yasal prosedür ve projede yer almak için üzerine düşen yasal yükümlülükleri sorma fırsatı buldu.
Ayvalık Gıda Sanayicileri Derneği’nin 25 Haziran Orhan Peker Sanat Galerisi’nde yapılacak olan ilk yönetim kurulu toplantısına yatırımcıların katılım göstermesi için çağrıda bulunuldu.

BAŞKAN KANTARCI ‘’TARIMIN YANI SIRA HAYVANCILIK VE TURİZM DE GELİŞECEK’’
Oda Başkanı Kantarcı, Ayvalık O.S.B’nin bölgemize ciddi bir değer katacağına düşünüyorum. Altınova çevresindeki tarım arazilerinin de daha ciddi bir şekilde kullanılacağını, çeşitli ürünlerin üretebileceğini ve hayvancılığın gelişerek ivme kazacağına da inanıyorum. Tarıma dayalı sanayi ile gelişen bölgemiz için Turizm-Zeytinciliğin iş birliğiyle projemizin faaliyete geçmesiyle bölgemiz, çok önemli bir cazibe merkezi olacaktır.’’dedi

BAŞKAN GENÇER, OSB İÇİN YOĞUN MESAİ HARCIYORUZ
Toplantıda konuşan Başkan Gençer, Ayvalık’ın gelişimi konusunda bize en büyük katkı sağlayacak projelerden O.S.B. için yasal bürokrasi aşamaları ÇET raporu ve zemin etüdünü tamamlamış bulunuyoruz. Planlama sürecinde olduğumuz bu dönemde yatırımcılarla görüş alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldik. Yeni yatırımcılarla sayımız giderek artıyor. Tüzel kişiliğe kavuşmak üzereyiz. Alt yapı ihalesine çıkıp ardından idari ve sosyal donatları bitirip, fabrikaların yerlerine geçmelerini sağlayacağız. Bu süreci en hızlı şekilde değerlendirmek için yoğun mesai harcıyoruz.’’dedi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1