EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Gençer, “Etkin Tanıtıma Devam Edeceğiz”

Başkan Gençer, “Etkin Tanıtıma Devam Edeceğiz”
124 views
29 Mart 2016 - 21:41

 

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in yurt dışı tanıtım fuarlarında ilçenin tanıtımının yapılması için başlattığı çalışma kapsamında Ayvalık Belediyesi ve Ayvalık Turizm Geliştirme Birliği (AYTUGEB) olarak Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirilen ITB Berlin Turizm Fuarı’nın değerlendirilmesi yapıldı.

Toplantıda konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık’ın yurt dışı fuarlarında tanıtılmasına devam edilmesi gerektiğini söyledi.

Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanı Rahmi Gençer, İlçe Turizm Müdürü Yasemin Gençer’in de katılımıyla Ayvalık Belediyesi Kırlangıç tesislerinde gerçekleşen toplantıda Berlin uluslararası turizm fuarının değerlendirilmesi yapıldı.

Ayvalık ilçe turizm müdürlüğünün katkılarıyla Kültür Turizm Bakanlığınca UTB Berlin Turizm Fuarı’nda ücretsiz olarak tahsis edilen stantta Ayvalık’ın tanıtımı etkin bir şekilde yapıldı.

AYTUGEB Genel Sekreteri Ümit Özgültekin, yapılan görüşmeler, standa gerçekleşen ziyaretler ve ilçeye yapılan acente davetleri hakkında Kaymakam Nazlı ve Belediye Başkanı Gençer ve değerlendirme toplantısına katılanlara detaylı bir şekilde görseller eşiliğinde bir sunum yaptı.

Yabancı tur operatörlerinin özellikle Ayvalık’a çok ilgili olduklarını da anlatan Özgültekin, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın da Ayvalık standını ziyaret ederek ilçe hakkında geniş bilgi aldığını söyledi.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, yurt dışında yapılan tanıtımın ilçe turizmini canlandıracağını belirterek şunları söyledi; “Ayvalık bu zamana kadar yurt içi fuarlarda tanıtıldı. İlçemiz yurt içinde yeterince tanınıyor, biliniyor. Bizim ihtiyacımız olan ilçemize yabancı turistlerin gelmesi. Bunun için yurt dışı turizm fuarlarında başlattığımız tanıtım yavaş yavaş meyvesini vermeye başladı. Ayvalık Belediyesi ve AYTUGEB olarak yurt dışında başladığımız etkin tanıtımlarımızı sürdürmemiz gerektiğini düşünüyorum”

Başkan Gençer, ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarının Ayvalık için faydalı olduğunu bildirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1