EGE GÜNDEM GAZETESİ

Basın İlan Kurumu Çanakkaletarihini Sergiledi

Basın İlan Kurumu Çanakkaletarihini Sergiledi
125 views
21 Nisan 2016 - 10:38

 

Basın İlan Kurumu yayınları tarafından çıkarılan “Basın Penceresinden Harb-i Umumi ve Çanakkale” eseri sergiye dönüştürüldü.

Tarihi öneme sahip belgelerin yer aldığı serginin açılışı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde yapıldı.Serginin açılışına AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Basın İlan Kurumu (BİK)Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, Çanakkale Kültür ve Turizm İl Müdürü Kemal Dokuz, BİK Çanakkale Şube Müdürü Hasan Hüseyin Kemal, BİK İletişim Uzmanı Yunus Ateş ile ile çok sayıda davetli katıldı.

Sergide, Araştırmacı Yazar Ergün Hiçyılmaz’ın hazırladığı eserde yer alan Dünya Savaşı’nın çıkışına, Çanakkale Savaşı ve Zaferine dair yerli ve yabancı gazetelerde yayınlanmış haberler, fotoğraflar ve belgeler davetlilerle buluştu.

Çanakkale Milletvekili Turan, sergiyi çok anlamlı bulduğunu ifade ederek tüm Çanakkale halkının ziyaret etmesi temennisinde bulundu.  Ayrıca BİK Çanakkale Şube Müdürü Hasan Hüseyin Kemal sergiyi gezen misafirlere eser hakkında bilgiler aktardı.

Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey sergi sonrası Vali Hamza Erkal ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’a Basın Penceresinden Harb-i Umumi ve Çanakkale adlı prestij eser takdim etti.
Basın Penceresinden Harb-i Umumi ve Çanakkale fotoğraf sergisi “15-22 Nisan Turizm Haftası” dolayısıyla Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde ziyaretçileriyle buluşuyor.

 

RA1:Çanakkale Valisi Hamza Erkal (sağda) Çanakkale Milletvekili Bülent Turan (solda) ve BİK Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey de sergiyi gezdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1