EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Barış Pınarı Harekatı”na Destek

“Barış Pınarı Harekatı”na Destek
575 views
17 Ekim 2019 - 8:33

Susurluk Belediye Meclisi üyeleri eksiksiz bir araya gelerek “Barış Pınarı Harekatı”na destek bildirisi yayınladı.

Susurluk Belediye Meclisi üyeleri eksiksiz bir araya gelerek “Barış Pınarı Harekatı”na destek bildirisi yayınladı.
Belediye Başkanı Nurettin Güney’in Belediye Meclis Salonunda okuduğu bildiride AK PARTİ İlçe Başkanı Fahrettin Şener, İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Çakır, CHP İlçe Başkanı İzzet Özdemir, Kent Konseyi Başkanı Luiz Erpınar, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Çetin ve Sibel Sarı da hazır bulundu.

Bildiri metni şöyle;

“BARIŞ PINARI HAREKÂTINI DESTEKLİYORUZ.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Suriye’nin kuzeyinde kümelenmiş terör örgütlerinin yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, yurtlarına zulüm, sürgün baskı ve katliamla yitirmiş yüz binlerce Suriyelinin bir barış koridoru tesis ederek vatanlarına dönüşlerini sağlamak için Barış Pınarı Harekatı’nı başlatmıştır.
Bu askerî harekât, Suriye halkına karşı yapılan bir savaş değil Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumaya yönelik terörizmle mücadeledir.
Suriye topraklarının önemli bir bölümü DEAŞ, PYD-YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK’nın Suriye’deki yapılanması olan PYD-YPG, Kuzey Suriye’de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur.
Bu alan üzerinden ülkemize sivil yerleşim bölgelerine saldırılar düzenlenmekte, bebek, çocuk yaşlı demeden masum insanlarımız katledilmektedir.
Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DEAŞ, PKK, PYD-YPG terör örgütüne karşı düzenlenen Barış Pınarı Harekâtında Belediye Meclisimiz olarak ülkemizin ve kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz.
İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür.
Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerlerimize muvaffakiyetler, Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1