EGE GÜNDEM GAZETESİ

Bandırmalı, Hizmetin 2 Yılını Başkan Mirzadan Dinledi

Bandırmalı, Hizmetin 2 Yılını Başkan Mirzadan Dinledi
87 views
31 Mart 2016 - 22:54

 

Belediye Başkanı Dursun Mirza, Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlediği geniş katılımlı bir toplantıyla 2 yıl boyunca yapılan Belediye çalışmaları hakkında kent sakinlerini bilgilendirdi.

Toplantıda, Balıkesir’in büyükşehir olmasının Bandırma’ya gelir kaybı ve karmaşıklığın yaşanmasına neden olduğunun altını çizen Başkan Mirza “Balıkesir Büyükşehir olmadan önce Bandırma Belediyesinin görev alanı 5 bin 800 hektar iken büyükşehir sonrasında görev alanımız 83 bin 330 hektara çıktı. Büyükşehir ile birlikte gelirlerimiz iki yılda 80 milyon TL düşerken görev alanımız arttı. Bu durumda ya kaynaklarımız yok deyip oturacaktık ya da yeni kaynaklar üreterek Bandırma’nın hak ettiği yatırımları yapacaktık. Biz oturmayı değil yeni kaynaklar yaratarak çalışmalarımıza ilk günkü heyecanla devam etmeyi seçtik ve bundan sonrada aynı heyecanla devam edeceğimizden siz Bandırma halkının hiç şüphesi olmasın ” dedi.

2014 yerel seçimleri sonrasında Bandırma Belediyesinin gelir getiren tüm kurumlarının Balıkesir Büyükşehir Belediyesine geçtiğini anlatan Başkan Mirza, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin buna karşılık ilçeye yeterli hizmeti ve yatırımı yapmadığını belirtti.

Bandırma Belediyesi’nin arsa ve gayri mülk satışlarından bu güne kadar 36 milyon 500 bin TL gelir elde ettiğini söyleyen Başkan Mirza, satışlardan elde edilen gelirin ise hizmet ve yatırımlarda kullanıldığını söyledi.

Yapım çalışmaları devam eden pazar yeri inşaatının bu gün itibariyle yüzde 72’lik kısmının bittiğini açıklayan Belediye Başkanı Dursun Mirza, yüklenici firmaya bu güne kadar ödenen hak ediş miktarının ise 14 milyon 204 bin TL olduğunu açıkladı.

12915303_10208680047059354_1841908_o

EKİPLERİMİZ ÇALIŞIYOR

Mahallelerde çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyleyen Başkan Mirza, ” ekiplerimiz 52 mahallemizde yorulmadan çalışmalarına devam ediyor. Göreve geldiğimiz günden bu güne gelene kadar geçen 2 yıllık sürede toplam 93 bin 443 Ton asfalt ve 463 bin 603 metrekare parke bordür çalışması yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.

Bandırmamızda kırsal mahalleler de dâhil olmak üzere girmediğimiz mahalle, girmediğimiz sokak kalmayacak. Bizler bunları sizlerin bize verdiği destek ile yapıyoruz. Önümüzde ki seneler içerisinde inşallah daha güzel hizmetlerimizi yerine getireceğiz” şeklinde konuştu.

85 ADET YENİ ÇOCUK PARKI

Başkan Mirza, “53 adet çocuk parkını 12 tanesi kırsal mahallelerimiz olmak üzere vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.  Bundan sonra yapılacak olan 1.326,130TL+ KDV ile ihalesinin tamamlandığı 32 adet çocuk parkının hizmete alınmasıyla çocuk parkı olmayan mahallemiz kalmayacak

BANDIRMAYI SİNEK BASARSA SORUMLUSU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİDİR

İlaçlama konusunda büyük endişeleri olduğunu altını çizen Belediye Başkanı Dursun Mirza: ‘2016 yılından itibaren ilaçlama Büyükşehir Belediyesine geçti. İlaçlama çalışmalarının tüm uyarılarıma rağmen Büyükşehir Belediyesi tarafından hala yapılmadığının farkındayım. İlaçlama çalışmaları Aralık ayında sinekler larva halindeyken tüm sulak alanlara ve kanalizasyonlara tecrübeli ekiplerimiz tarafından yapılmaktaydı. Büyükşehir Belediyesi’nin uyarılarımızı göz ardı edip ilaçlama konusunda duyarsız kalmaları ve ilaçlama çalışmalarını 1 Mart itibariyle başladıklarını belirtmeleri Bandırma’yı bu yaz sinek basacağının işaretidir. ‘dedi.

DSC_0149

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Engelli vatandaşlarımıza Bandırma Belediyesi olarak şuana kadar 38 adet akülü araç ve 40 adet tekerlekli sandalye tahsis ettiklerini belirten Başkan Mirza, ayrıca yine günlük 220 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza sıcak yemek ve pek çok ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 2 senede toplam 3.661 koli kuru gıda yardımında bulunduklarını ifade etti.

Başkan Mirza, 17 Şubat 2016 tarihi itibariyle Belediyenin kasasında 22 milyon 344 bin TL nakit parası bulunduğunu, borçlu Belediye değil kasasında parası olan Belediye anlayışı ile yola devam ettiklerini belirtti. Ayrıca, Bandırma’da yapılması planlanan liman ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Dursun Mirza, sunum sonunda vatandaşların sorularını yanıtlayarak katılan herkese teşekkürlerini sundu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1