EGE GÜNDEM GAZETESİ

Bandırma Sporun Başkenti Oluyor

Bandırma Sporun Başkenti Oluyor
140 views
12 Nisan 2016 - 10:51

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dursun Mirza:’Belediye Başkan yardımcılığım döneminden bugüne kadar sporun her türlüsüne azami düzeyde destek verdim. Belediye Başkanlığımızdan bugüne kadar da sporun her dalına imkanlarımız ölçüsünde destek vermeye devam ediyoruz. Verdiğimiz destekler neticesinde elde edilen başarıları gördükçe de doğru yolda olduğumuzu görüyoruz. Özellikle başarı elde eden çocuklarımızın gözlerinde gördüğüm mutluluk ışığı beni daha da çok mutlu ediyor.

Bu kentin önemli bir markası olan Bandırmasporumuzu destekliyoruz. Desteklediğimiz hentbolcularımız bu sene de hak ettikleri şampiyonluğu kazanarak Bordo Beyaz forma ile 1. Lig’de mücadelelerine devam edecekler. Desteklediğimiz Basketbolcularımız Bölge Şampiyonluğuyla yoluna devam ediyor. Desteklediğimiz Okul takımları bireysel ve takım başarısı elde ettiler. Desteklediğimiz Akademi Dövüş Sanatları sporcuları Türkiye Şampiyonasından 11 madalya ile döndüler. Tenisi destekliyoruz. Kick Boksu destekliyoruz. Meydanda turnuva yapmalarına destek olduk. Bilardocularımızı destekliyoruz ve bölge şampiyonasını ilçemizde yaptık. Su sporlarını destekliyoruz. Türkiye Zıpkınla Balık Tutma Türkiye Şampiyonası güzel kentimizde yapıldı. Uzun yıllardan sonra Kentimizde yağlı güreşler düzenledik. Bu sene de düzenleyeceğiz ve ata sporumuzu burada tekrar canlanmasını sağlayacağız. Yağlı güreşlerin kentimizde yapılmasını gelenekselleştirmek istiyoruz.  Bizleri spora verdiğimiz destekten dolayı eleştirenler de oluyor. Pozitif tüm eleştirileri dikkate alıyoruz. Ancak görüyoruz ki spora verdiğimiz destekleri eleştirenlerin niyeti hiçte iyi değil. Biz de kötü niyetli eleştirilere kulağımızı kapatıyoruz ve kentimizin bir spor kenti olması yolunda çaba sarfetmeye devam ediyoruz. Biliyoruz ki çocuklarımızın gelişiminde eğitim, spor ve kültür-sanat çok önemli bir yer teşkil ediyor. Eğitimi iyi olan, sporla, sanatla uğraşan gençlerimiz hiç kimsenin istemediği kötü alışkanlıklardan uzak duruyor. Ülkemizin geleceği için iyi yetişmiş gençler, nesiller yetiştirmek hepimizin görevi.

 

Bu güne kadar maalesef kentimize spor salonu yapılmadı. Daha önce yer gösterilmesine ve süre verilmesine rağmen kentimize bu yatırımı yapmadılar. Biz de madem yapmıyorlar diyerek kentimize çok amaçlı spor salonu yapmaya karar verdik. Bunun içinde gereken çalışmalara başladık. Kapalı spor salonunu kentimize kavuşturacağız. Kapalı yüzme havuzu projemiz üzerinde de çalışıyoruz. Tenis kortu, basketbol sahası gibi spor alanları yapma çalışmalarımıza başladık. En kısa sürede projelerimize başlamak istiyoruz. Şu anda ilgili birimimiz bu projeler üzerinde çalışıyor. Proje aşaması bittikten sonra da Büyükşehir yasası ile yarıya düşen gelirlerimize rağmen yeni kaynaklar yaratarak ihalelerini yapacağız ve değerli Bandırmalı gençlerimizin hizmetine sunacağız.’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1