EGE GÜNDEM GAZETESİ

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Balıkesirspor’da ikinci Çiftçi dönemi

Balıkesirspor’da ikinci Çiftçi dönemi
137 views
01 Haziran 2016 - 10:56

Balıkesirspor’da Olağanüstü Genel Kurulla başkanlığı getirilen Feyyaz Çiftçi, bu kez Olağan Genel Kurulda üyelerin oyunu alarak bir dönem daha başkanlığa seçildi. Tek listeyle gidilen seçimde Çiftçi’nin 2. dönemi olacak gelecek sezonun hedef Süper Lig olarak belirlendi.

Balıkesirspor Olağan Kongresi Karesi AVM Toplantı salonunda 237 üyenin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda Divan başkanlığına Yusuf Hocaoğlu, başkan yardımcılığına Rafet Çetinel, divan katipliğine Kadir Palaz, divan üyeliğine ise Ezel Ergün önerilirken isimler oy birliği ile kabul edildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede gündem okundu, oy birliği ile kabul edildi. Sonrasında gündeme geçildi. Yönetim kurulu faaliyet raporunu Başkan Feyyaz Çiftçi okudu. Çiftçi; “Geride kalan faaliyet döneminde gelenek ve ilkelere baglı kaldık. Her alanda çalışma gayreti içinde olduk. Destek veren herkese teşekkür ediyorum. Hepimizin ortak değeri Balıkesirspor. Kentin en büyük markası Balıkesirspor’dur. Takımımızın başarılı olması en büyük dileğimiz. Balıkesirspor’u nasıl daha iyi duruma getirebiliriz kaygısından başka endişemizin olmaması gerekiyor.
“YENİ TESİS ÇALIŞMALARI
HAZİRAN AYINDA BAŞLIYOR”
“Tesislerde çeşitli çalışmalar oldu. Devre arasında bazı çalışmalar yaptık. Sezon öncesinde tesis için çalışmalar yapacağız. Yeni antrenman sahasının inşaatı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Haziran ayında yapılacak. Sonrasında ise mevcut antrenman sahamız yenilecek. İdari kısmi mevcut binadan taşımak istiyoruz. Asıl hedefimiz Balıkesirspor’a yepyeni bir tesis kazandırmak. Uzun vadede bunu başarmak istiyoruz.”
“REKLAM VE SPONSOR GELİRİ 6 MİLYON TL”
“Mali açıdan çok çile çektik. Mali açıdan ödenmesi gereken dosyaları ve FIFA’daki 5 dosyayı kapattık. 4 dava dosyası devam ediyor. Bunlarla ilgili 3 milyon euroluk bir ceza gelebilir. 12 milyon TL civarında bir ödeme yaptık. Atatürk Stadı reklam ihalesi ve forma reklamları sayesinde yaklaşık 3 milyon 404 bin 597 TL gelir sağlandı. İş adamları sayesinde 2 milyon 517 bin 968 TL destek sağlandı. Destek verenlere teşekkür ediyorum. Kulübe mobil store aracı kazandırdık. Ürün çeşitliliğini artırmak için çalışmalarımız sürüyor.”
“HEDEF SÜPER LİG”
“Balıkesirspor her zaman hedefi olan bir kulüptür. Hedefimiz Süper Lig. Ekonomik sorunlar devam ediyor ancak önümüzü görebiliyoruz. Transfer hovardalığı yapmayacağız. Birliktelik içinde Süper Lig’i zorlayacağız” dedi.
Başkan Feyyaz Çiftçi’nin yönetim kurulu faaliyet raporunu okumasının ardından, kulüp divan kurulu raporu, kulüp disiplin kurulu, yönetim kurlu bilanço, kesin hesap, gelir-gider cetveli okundu. Yapılan oylama sonrasında yönetim kurulu oy birliği ile aklandı. Devamında ise tahmini bütçe okundu. 31/05/2016/31/12/2016 dönemi içerisinde Balıkesirspor’da tahmini bütçenin 51 milyon 600 bin TL, 01/07/2016-31/12/2017 dönemi içerisinde tahmini bütçenin 70 milyon TL olduğu açıklandı. Tahmini bütçe oy birliği ile kabul edildi.
“KULÜBÜN BORCU
17 MİLYON TL’YE DÜŞTÜ”
Listenin kabulünden sonra konuşan Balıkesirspor Kulübü Başkanı Feyyaz Çiftçi, kulübün 27 milyon olan borcunun kısa sürede 17 milyon kadar düşürebildiklerini söyledi. Çiftçi “Balıkesirspor, sıradan bir futbol kulübü olmamalı. Şehrin bütün dinamikleri ile bir arada olmalı. Panellere, alt yapı seminerlerine devam edeceğiz. Üye sayısını artırmaya yönelik çalışmalarımız var. Şu an için 884 üyemiz var. Bizim yönetimimizde Balıkesirspor üyeliğinden silinen kimse yoktu. Basında konu ile ilgili çıkan haberler yanlış. Biz 3 denetleme geçirdik. Denetleme sonucunda bazı şeylere rastlandı ve yargı aşaması sürüyor. 31 Aralık 2015 tarihine kadar aidatlarını ödeyen üyeler katılıyor. Üyelikten düşürülme gibi birşey yok. Aidatları toplamaya çalışacağız. Üyelikten silme gibi bir amacımız yok. Yönetim kurulunda yer alamayan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çok ciddi destek sağlayan yönetim kurulu üyelerimiz oldu. Onlar sayesinde geleceğe daha güvenli bakıyoruz. Mali sorunlar sürüyor. Kulübü devraldığımızda 27 milyon TL borç vardı. Şu anda 17 milyon TL’ye düştü. Kasamızda kullanabileceğimiz paramız var. Hedefimiz şampiyonluk ama öncelikli hedefimiz kulübün geleceğini kurtarmak.Bunları yaparken iddialı bir kadro kurup Süper Lig’i kovalamak istiyoruz.”
Başkan adaylığı için tek liste Feyyaz Çiftçi tarafından sunulurken, liste oy birliği ile kabul edildi.
Balıkesirspor’da yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
Başkan: Feyyaz Çiftçi
Yönetim Kurulu: Mahmut Özbulut, Nazmi Yarış, Müjdat Bahadır, İsmail Uzan, Harun Atabay, Umut Kırtıl, Yalçın Dereli, Metin Kurt, Şahkan Saltık, Alp Kaan, Hüseyin Gündoğan, Hakan Özışıklıoğlu, Murat Keloğlu, Remzi Boncuk, Uğur Atak, Can Ağaoğlu, Sadettin Akbaba, Alper Lale, Uğur Erkan, Tekin Özcan
Denetim Kurulu: Mehmet Çalışkan, Mustafa Baydak, Tahir Korucuoğulları
Disiplin Kurulu: Oğuz Altan, Murat Atiler, Necdet Erkan, Mustafa Şahin, Gökhan Bahar.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1