EGE GÜNDEM GAZETESİ

Balıkesir’li Onkoloji Hastaları Allah’a Emanet

Balıkesir’li Onkoloji Hastaları Allah’a Emanet
117 views
05 Nisan 2016 - 10:52

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Balıkesir Devlet Hastanesinde yaşanan hekim eksikliği konusunu bir soru önergesiyle TBMM Gündemine taşıdı. Ahmet Akın konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “daha önce TBMM Genel Kurulunda yaptığım konuşmada AHMET AKİNndeki hekim sorununa ilişkin bilgileri paylaşmış ve Sağlık Bakanlığından konuya acilen el atmasını talep etmiştim. Balıkesir Devlet Hastanesinde tek hekim günde 100 hastaya bakmak durumunda kaldığını, hastaların gün boyu sıra beklediğini ve mağdur durumda olduklarını belirtmiştim. . Aynı konuyu Sağlık Bakanlığı Bütçesi görüşülürken Sağlık Bakanına bir kez daha iletmiştim. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da zaten bir hekim olduğunu, ikinci bir hekim veremeyeceklerini belirtmişti.

Geçtiğimiz günlerde Balıkesir Devlet Hastanesindeki o tek hekim de görevinden ayrıldı. Balıkesir’li onkoloji hastaları Allah’a emanet duruma geldi. Kontrollerini ve tedavilerini olmak için zaten akşama kadar sıra beklemeye katlanan hastalar şimdi o tek hekimden de mahrum kalmış durumdalar.

Hastalarımız hekim bekliyor. Sağlık Bakanlığını göreve çağırıyorum acilen buraya atama yapılması gerekiyor” dedi. Ahmet Akın Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na aşağıdaki soruları sordu;

 

1-        Balıkesir Devlet Hastanesi Onkoloji bölümünde görevli tek hekimgünde 100 hastaya bakmak zorunda kaldığı için hastalar uzun süreler, bazen gün boyu sıra beklemek zorunda kalıyorlar ve bu yüzden mağdur oluyorlardı. Bölümdeki bu tek hekim de geçtiğimiz günlerde görevinden ayrıldı. Balıkesir Devlet Hastanesi Onkoloji bölümünün ve onkoloji hastalarınbu acil ihtiyacını karşılayacakşekilde yeterli sayıda hekim görevlendirmesi ne zaman yapılacaktır?

2-        Onkoloji bölümü için diğer sağlık personeli ihtiyacının karşılanması amacıyla bir çalışmanız var mıdır?

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1