EGE GÜNDEM GAZETESİ

BALIKESİR’İN HER YERİNDE AHMET AKIN VAR!

BALIKESİR’İN HER YERİNDE AHMET AKIN VAR!
90 views
01 Kasım 2018 - 12:17

CHP’nin en enerjik ve çalışkan milletvekillerinden biri olarak gösterilen Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, dur durak demeden çalışıyor. Balıkesirlilerin “halka dokunan siyasetçi” olarak yakından tanıdığı Ahmet Akın “Balıkesir benim ailem. Onlar beni milletvekili olarak değil evlatları olarak gördüklerini söylüyor, evlatları, kardeşleri, ağabeyleri, kardeşleri olarak bağırlarına basıyorlar. Onların taleplerini Ahmet Akın olarak, tabi Balıkesir Milletvekili olarak elimden geldiğince yerine getirmeye çalışıyorum” diyor.
Ankara’da olmak yerine her fırsatta Balıkesir’de olmayı görev edindiğini söylen Ahmet Akın, TBMM Genel Kurulu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Genel Kurul çalışmalarına ara verir vermez, temposunu artırarak Balıkesir’de çalışmalarına hız verdi. Büyük bir coğrafyaya sahip Balıkesir’in hemen her ilçesindeki her etkinliğe davet edilen ve etkinliklerde vatandaşlarla birlikte olmaya gayret eden Ahmet Akın, Balıkesir, Bandırma, Ayvalık, Edremit, Burhaniye’de açılış ve etkinliklere katılarak hemşerileri ile bir arada oldu.
CHP’li Akın, Bandırma Atatürkçü Düşünce Derneğinin (ADD) düzenlediği, Prof. Dr. Ümit Kocasakal’ınpanelist olduğu “Dünden Bugüne Cumhuriyet” paneli sonrasında Balıkesir ADD’nin düzenlediği geleneksel “Cumhuriyet Yemeği”ne katıldı. Akın, bin kişi için hazırlanan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün 26 Ağustos 1922 akşamı Büyük Taarruz başlamadan yediği yemeği Cumhuriyetin 95’inci kuruluş yıldönümünde Balıkesirli hemşerileri ile birlikte yedi.
Balıkesir ve Ayvalık’ta Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında bulunan Ahmet Akın, Burhaniye’de de TEZ-KOOP-İŞ Sendikası Eğitim ve Sosyal Tesisleri Temel Atma töreninde yaptığı konuşmasının ardından, Akın’a TEZ-KOOP-İŞ Sendikası Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu tarafından Atatürk’ün kalpaklı portresi ve plaket hediye edildi.
– ROMANLAR VATANDAŞLARA,‘TALEP EDİN’ ÇAĞRISI
CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Edremit’te düzenlenen Balıkesir Körfez Roman ve Müzisyenleri Geliştirme Derneği’nin “Büyük Roman Buluşması”na katıldı. Burada yaptığı konuşmasında Roman vatandaşlara çağrıda bulanan Ahmet Akın, “Siz de talepkâr olun. Belediye başkanı, milletvekili, bakan olmak için sizler de talepte bulunun” dedi.
AKP iktidarına da seslenen Ahmet Akın, Roman vatandaşlara kamuda daha çok iş imkanı verilmesini istedi. CHP’li belediyelerin Roman vatandaşlara sunduğu iş imkanlarının daha fazlasını AKP iktidarından de beklediklerini dile getiren Ahmet Akın, devletin vatandaşlar arasında ayrımcılık yapmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1