EGE GÜNDEM GAZETESİ

Balıkesir’e İstiklal Madalyası Verilmesi İçin İmza Kampanyası

Balıkesir’e İstiklal Madalyası Verilmesi İçin İmza Kampanyası
105 views
21 Nisan 2016 - 10:36

 

Ankara Balıkesir’liler Derneği, Balıkesir’e İstiklal Madalyası verilmesi için kanun teklifi veren CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ı TBMM’deki makamında ziyaret ederek teşekkürlerini iletti.

Kanun teklifinin verilmesinden sonra internet ortamında destek kampanyası açan Ankara Balıkesir’liler Derneği ayrıca bir imza kampanyası daha düzenledi. Bu amaçla hazırladıkları metin imzaya açıldı. İlk imzayı da CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın attı. Ahmet Akın tüm hemşerilerini imza kampanyasına destek vermeye çağırdı.  Akın, yaptığı açıklamada “Balıkesir’in İstiklal Madalyasını hak ettiğini herkes biliyor. Her şeyden önce tarih biliyor. Balıkesir’in Milli Mücadeledeki fedakarlıklarını, özgürlük, bağımsızlık ve vatan için yaptıkları tarihteki yerini almıştır. Balıkesir,Kuva-yiMilliye’nin başkenti olarak biliniyor. Dedelerimiz dişini tırnağına takarak, varını yoğunu ortaya koyarak bu mücadeleye öncülük etmişlerdir. Bu yüzden hakkı olan İstiklal Madalyasının ilimize verilmesi bütün hemşerilerimizin ortak dileğidir. Daha önce de belirttiğim gibi başta Balıkesir’liler olmak üzere herkesten destek bekliyorum. Ankara Balıkesir’liler Derneğine de bu girişime düzenledikleri imza kampanyaları ile destek verdikleri için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Ankara Balıkesir’liler Derneği Başkanı Servet Camgöz, Balıkesir’in İstiklal Madalyası beklentisini TBMM gündemine taşıyan ve bu amaçla bir kanun teklifi veren Ahmet Akın’a teşekkür etmek, bu amaçla düzenledikleri imza kampanyasına ilk imzayı almak üzere kendisini ziyaret ettiklerini belirtti. Tüm hemşerilerinin desteklerini beklediklerinin altını çizen Servet Camgöz dernek çalışmalarına verdiği destekten dolayı Ahmet Akın’a ayrıca teşekkür ettiklerini de sözlerine ekledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1