EGE GÜNDEM GAZETESİ

Balıkesir’de kardeş iki takım Karesi ve Banvit

Balıkesir’de kardeş iki takım Karesi ve Banvit
103 views
13 Haziran 2016 - 11:28

 

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesispor Basketbol Takımı’na geçen sezon verdiği destekler nedeniyle Banvit’i ziyaret etti.

Karesispor Kulüp Başkanı Ahmet Ayan, Kulüp Başkan Yardımcısı Levent Mertoğlu ve Basketbol Şube Sorumlusu Talha Esen’in katıldığı ziyarette heyeti, Banvit Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener, Banvit Basketbol Kulüp Başkanı Özkan Kılıç ve Banvit Sportif Direktörü Turgay Çataloluk misafir etti.

Balıkesir’in basketbol ile adını Türkiye’ye duyurduğunu, son günlerde elde edilen başarıların basketbol camiasında büyük yankı uyandırdığını söyleyen Başkan Yücel Yılmaz, “Başarılar, Balıkesir’in gücüne güç katacaktır. Karesispor olarak basketbolda ciddi anlamda Türkiye’de varlığımızı hissettirmek istiyoruz. Karesi yıldızını, Türkiye çapında ortaya koymak istiyoruz” dedi.
Başkan Yılmaz, Banvit ailesine gösterdikleri yakın ilgi ve desteklerden ötürü teşekkür edip plaket sunarken Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç ise “Aynı ilin iki takımı olarak Karesispor’a desteğimiz devam edecek, iki kulüp arasındaki bu bağ ve dostluk diğer tüm kulüplere de örnek teşkil etsin istiyoruz” açıklamasında bulundu.
Geçtiğimiz sezon EBBL’den TB2L’ye yükselen Karesispor Basketbol’da Bandırma ekibinden Rıdvan Öncel ve Harun Can Doğan’ı çifte lisansla oynamıştı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1