EGE GÜNDEM GAZETESİ

Balıkesir Valiliği’nden Roman Çocuklara Kıyafet Yardımı

Balıkesir Valiliği’nden Roman Çocuklara Kıyafet Yardımı
108 views
27 Nisan 2016 - 10:48

Ayvalık Bir Ömür Roman Derneği’nin girişimleri sonucunda Balıkesir Valiliği tarafından Ayvalık’ın Hamdibey Mahallesinde yaşayan 500 roman çocuğa kıyafet ve ayakkabı yardımı yapıldı.
Balıkesir Valiliği tarafından dernek yönetimine teslim edilen kıyafet ve ayakkabılar Hamdibey Kayaspor Tesisleri bahçesinde yaşları 1 ile 14 arasında değişen çocukların ailelerine imza karşılığında dağıtıldı.
Valilikçe gönderilen giysi ve ayakkabıları alan çocukların mutlulukları yüzlerine yansırken aileleri de Balıkesir Valiliği ve Bir Ömür Roman Derneği yöneticilerine teşekkür ettiler.
Bir Ömür Roman Derneği Başkanı Ömür Yar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okul çağındaki roman çocuklarının yırtık ve eski kıyafetlerle okula gitmek zorunda kaldıklarını ve bu durumun okulda ekonomik durumu iyi olan çocukların giyimlerinin daha derli toplu olması nedeniyle roman öğrencileri psikolojik anlamda olumsuz etkilediğini savundu.
Sadece bu yüzden birçok roman çocuğunun okula gitmek istememesi üzerine Balıkesir Valiliğine dilekçe yazarak yardım talep ettiklerini ve bu talebe Valiliğin olumlu yanıt verip, 500 roman öğrenci için kılık kıyafet gönderdiğini anlatan kaydeden Ömür Yar, “Bugün Balıkesir Valiliği tarafından temin edilen ve tarafımıza gönderilen yeni alınan giyilmemiş 500 kıyafeti dağıtıyoruz. Çocuklarımız okulu sevsin diye yaptığımız girişimlerimiz sırasında 150 öğrenci için yaptığımız başvuruyu Valilik 500 öğrenciye çıkardı. Çok mutluyuz. Artık çocuklarımız yeni kılık kıyafetleriyle okula gidebilecek” dedi.
Yeni kılık kıyafetlerine kavuşan çocuklar ise son derece mutlu olduklarını ifade etmekle yetindi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1