EGE GÜNDEM GAZETESİ

BALIKESİR TOPLUM YARARINA PROGRAMA (TYP) 900 KİŞİLİK KONTEJAN GELDİ

BALIKESİR TOPLUM YARARINA PROGRAMA (TYP) 900 KİŞİLİK KONTEJAN GELDİ
123 views
23 Kasım 2018 - 11:11

 

Balıkesir Milletvekili Av. Adil ÇELİK tarafından yapılan açıklamada, Balıkesir İŞKUR Müdürü Nazım BALCI ile yaptığımız istişareler neticesinde Balıkesir deki kurumlarımızın TYP ihtiyaçlarını belirledik. İŞKUR Genel Müdürümüz Cafer UZUNKAYA ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ayşe KARDAŞ ERGEZEN hanımefendi ile görüşerek Balıkesir de çeşitli kurumlarda değerlendirilmek üzere 900 kişilik ödeneğin geldiğini duyurdu. Başvurular için yakın zamanda İŞKUR il müdürlüğümüz tarafından ilana çıkılacağını belirtti.
Toplum Yararına Program (TYP) hakkında da bilgi veren ÇELİK; İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.Katılım Şartları ise; Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak. (Açık öğretimve açık lise öğrencileri hariç)
Av. Adil ÇELİK, “Yıl bitmeden 900 kişilik olan ödeneğe ilave yeni kontenjan çıkarmak için görüşmelerimize devam ediyoruz. İnşallah Balıkesir’imiz için hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1