EGE GÜNDEM GAZETESİ

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nden Gömeç Belediyesi’ne Ziyaret

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nden Gömeç Belediyesi’ne Ziyaret
153 views
08 Haziran 2016 - 11:29

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Gömeç Belediyesi’ne yönelik nazik bir ziyaret gerçekleştirdi.
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir’in öncülüğünde cemiyetin yöneticileri Bekir Terzioğlu, Ceren Kezban Yıldırım tarafından gerçekleşen Belediye Başkanı Kazım Arslan ve Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Uslu’ya yönelik ziyaretlerde Gömeç Eski Belediye Başkanı Orhan Babayiğit’in yanı sıra Gömeç’in tek yerel gazetesi olan Gömeç Postası’nın Yazı İşleri Müdürü Cengiz Cesur da hazır bulundu.
Sohbet havasında gerçekleşen her iki ziyarette konuşan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Körfez İlçeleri Kaymakam ve Belediye Başkanlarına yönelik yaptıkları ziyaretlerde; 11 Haziran tarihinde Güre Adrina Termal Otel’de düzenledikleri iftar yemeğine davetiye bıraktıklarını anlattı.
Amaçlarının Balıkesir genelindeki basın emekçileriyle duayen gazetecileri bir araya getirirken, bölgenin Kaymakam ve Belediye Başkanlarını da aralarında görmek olduğunu kaydeden Başkan Ramazan Demir bölgedeki yerel basının güç koşullarda çalıştığını ve basın emekçilerinin çoğu zaman çeşitli saldırılara uğradığını hatırlattı.
Zorluklar altında çıkarılan yerel gazetelerin, yerel yöneticiler tarafından desteklenmesi gerektiğini ifade eden Başkan Demir,”Gazeteci meslektaşlarımız görev yaptıkları bölgelerde kamuoyunun gözü kulağı konumundadır. Ancak son dönemlerde yerel basın ve basın emekçileri yerel yöneticilerin desteklerine ihtiyaç duymaktadır. Bu açıdan da bölgemizdeki ilçe belediyelerimiz başta olmak üzere resmi kurumlarımızın desteklerine ihtiyaç duymaktadır” diye konuştu.
Belediye Başkanı Kazım Arslan da yerel basının kendilerinin göremediklerini görüp, yaptıkları yayınlarıyla yetkililere gereken uyarıları yapmak adına önemli bir misyonu üstlendiğini belirterek, “Biz Gömeç Belediyesi olarak kısıtlı kaynaklarımız dahilinde yerel basına gereken desteği vermeye çalışıyoruz. İnanıyorum ki; Körfez Bölgesindeki mevkidaşlarımla resmi kurumlarda bu konuda gereken duyarlılığı gösteriyorlardır” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1