EGE GÜNDEM GAZETESİ

Balıkesir CHP’den BESOB’a Ziyaret

Balıkesir CHP’den BESOB’a Ziyaret
153 views
02 Mayıs 2016 - 9:50

 

CHP Genel Sekreteri Kamil Oktay Sındır, CHP İl Başkanı Ender Biçki, Milletvekilleri Mehmet Tüm, Ahmet Akın ve partililer Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ni ziyaret ettiler. BESOB Başkan Vekili Necdet Erkan ve yönetim kurulu üyelerinin karşıladığı CHP’liler esnafın sorunları ve çözüm önerilerini ziyaret sırasında anlattılar.

BESOB Başkan Vekili Necdet Erkan esnaf teşkilatının partisinin olmadığını bütün partilere eşit mesafede olduklarını belirterek kendilerinin tek dertlerinin esnafın hakkını savunmak, sorunlarını çözmek olduğunu ifade etti. Başkan Erkan her seçim öncesi on yıllardır esnafın kapısını tüm siyasi partilerin çaldığını ancak seçimden sonra esnafın da esnafın sorunlarının da unutulduğunu kaydetti. CHP il başkanlığına Ender Biçki’nin göreve gelmesi ile CHP’de gözle görülür bir hareketlenme yaşandığını öne süren Başkan Erkan Ender Biçki’nin CHP’yi başarı ile Balıkesir’de hareketlendirdiğini söyledi.

 

CHP Genel Sekreteri Kamil Oktay Sındır da ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederken CHP’nin her zaman esnafı önemsediğini, seçim bildirgesinde esnaf bakanlığı kurulmasını vaat eden tek parti olduklarının altını çizdi. Kendisinin İzmir Bornova’da belediye başkanlığı yaptığı dönemde de esnaf ile her zaman iyi ilişkiler kurduklarını kaydeden Sındır şimdi genel merkez yöneticiliğinde de esnafın temsilcileri ile sürekli istişare halinde olduklarını ifade etti. Sındır “Siz emekliye gelir sağlarsanız bundan en çok esnaf kazanır. Siz asgari ücreti arttırırsanız bundan en çok esnaf kazanır. Türkiye’de sanayici konuşmaya korkar hale geldi. Eğer şikayet edersem yarın kapıma maliyeciler gelir mi diye. CHP her zaman sizlerin yanında. Bakın oda başkanlarına getirilen 3 dönem sınırlamasını Anayasa Mahkemesine başvurarak iptal ettirdik. Esnafın en büyük sıkıntısının hiper marketler olduğunu biliyoruz. İktidara geldiğimizde bütün bu sorunları biz çözeceğiz” dedi.

besob1

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1