EGE GÜNDEM GAZETESİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı
103 views
28 Nisan 2016 - 10:25

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi, nisan ayı olağan toplantısı, yapılan 3. Birleşim ile sona erdi. Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ekrem Pehlivan’ın başkanlığında gerçekleşen birleşimde gündem maddeleri ile komisyon raporları ele alındı. 

Salih Tozan Kültür Merkezi’nde yapılan birleşimde İlçe Belediye Başkanlarının Meclis Üyesi olarak katıldıkları Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Yenidoğan, BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları hazır bulundular. Mecliste yapılan görüşmelerde muhalefet partilerin soru ve eleştirilerine AK Parti adına Grup Başkan Vekili Av. Mehmet Birol Şahin cevap verdi.

1/5000 ÖLÇEKLİ ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Tek oturumda gerçekleşen Büyükşehir Belediye Meclisi 3. Birleşiminde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin, Bandırma, Erdek, Gönen, Ayvalık, Edremit, Bigadiç ve Dursunbey ilçelerinde belirlenen mahallelere ait bazı adaların muhtelif parsellerinde İmar Planında Umumi Hizmetlere ayrılan yol, meydan, yeşil alan, park, otopark gibi taşınmazlar ve mikrobölgeleme çalışmasına ilişkin maddeler görüşüldü. İhtisas Komisyonlarından gelen raporlar kapsamında yer alan 22 madde yeniden görüşülmesi için İmar ve Bayındırılık Komisyonu’na gönderildi. Edremit ve Erdek ilçelerinde cadde ve sokaklarda parkomat uygulamasına geçilmesi konusunda CHP – MHP’lilerin red oylarına karşı karar oy çokluğuyla kabul edildi. İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Ahmet Seydanlıoğlu, mecliste söz alarak mikrobölgeleme çalışmasına ilişkin meclisi bilgilendirdi. Seydanoğlu, “1/5000 ölçekli çalışmalarımız bitti. Karesi, Altıeylül ve Dursunbey ilçelerimizin çalışmaları Bakanlık tarafından onaylandı. Bundan sonra ilçelerimiz ve vatandaşlarımız jeolojik etik raporu almak için sadece bize gelecekler. Bu raporların geçerliliği 50 yıldır. Biz önümüzdeki 50 yılın çalışmasını hazırlıyoruz“ dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Mehmet Birol Şahin, mikrobölgeleme çalışması ile
ilgili jeolojik etik raporunu vatandaşların dışarıdan 10 bin ila 13 bin TL arasındaki rakamlar yerine Büyükşehir Belediyesi’nden Bin (1.000) ila 1.500 TL.’ye alabileceklerini söyledi. BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram da katı atık toplama bedelleri hakkında meclise bilgi verdi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin mayıs ayı olağan toplantısı ilk birleşimi mayısın ilk haftasında yapılacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1