EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Balıkesir benim ailem”

“Balıkesir benim ailem”
103 views
20 Kasım 2018 - 11:20

Balıkesir’de siyasi partiler içinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi ilk açıklanan CHP’li Ahmet Akın seçim çalışmalarına başladı. “Balıkesir benim ailem” sloganıyla yola çıkan Akın, ilk mitinginde çok çalışacağının sözünü verdi. Balıkesir’e hizmet etmek için hizmete aday olduğunu söyleyen Akın, projelerinin bir kısmını açıkladı.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Türkiye’de Büyükşehirler içinde hem siyasi partiler hem Balıkesir için ismi ilk açılanan Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın, adaylığının açıklanması sonrası geldiği kentet büyük bir coşkuyla karşılandı.

Değirmen Boğazında başlayan karşılama ile şehre ulaşan Akın, ilk olarak Küçüksan’a uğradı. Şehir turu sonrası Milli Kuvvetler Caddesinde meşaleler ve insan seli ile karşılanan Ahmet Akın, Tren Garı önünden Ali Hikmet Paşa Meydanına kadar yürüyerek geldi. Eski ve mevcut milletvekilleri yanı sıra teşkilatın tamamının desteğini alan Akın, meydanda seçim otobüsünden ilk mitingini gerçekleştirdi.

OY DEĞİL GÖNÜL ALMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIM

Burada yaptığı konuşmada Kuvay-i Milliyenin başşehri olan Balıkesir’in evladı olmaktan gurur duyduğunu belirtti. Siyasi hayatı boyunca oy almak için çalışmadığını gönül almak için çalıştığını söyleyen Akın, ilk mitinginde özetle şunları dile getirdi: “Ömer Seyfettin’in, Salih Tozan’ın, Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın, Keçeci zade Mehmet Emin Bey’in, Hasan Basri Çantay’ın, Mehmet Vehbi Bolak’ın doğup büyüdüğü Balıkesir’in evladıyım ben.

Marmara Viran Köy’den Savaştepe Karacam’a, Dursunbey Hopanlar’da Gömeç Keremköy’e, Sındırgı Yaylapınar’ından Göbel Dişbudak’a Susurluk Tütünbük’ten, Burhaniye Kuyumcu’ya, Bandırma Yenice’den İvrindi Taşdibi’ne kırsalından sahiline adım atmadık yer bırakmadan yürüdüğüm memleketim Kuvay-i Milliye’nin başşehri Balıkesir’in Büyükşehir Belediye Başkan adayıyım ben. Değerli hemşerilerim, benim güzel ailem sileri canı gönülden seviyorum. Samimiyetime inanın. Balıkesir’e gelince içim titriyor. Zaten bu işi içi titreyenler yapar.

Hemşehrilerimin emrindeyim. 4 senedir milletvekilliğimde bir Allah’ın kulunu ayırmadım. 1 milyon 200 bin Balıkesir’in hizmetçisiyim. Hizmet için hizmete talibim.

Burada sizlerin huzurunda herkese söz veriyorum. Çok çalışacağım, çok çalışacağım ve çok daha fazla çalışacağım.

Herkesi kucaklayarak Balıkesir’i ailem görüyorum. Sizlerin içinde olarak dertlerinizle dertleniyor, mutluluğunuzla mutlu oluyorum. Milletvekili olmadan önce de milletvekili olduktan sonra da köy köy, mahalle mahalle gezdim.

Hep sizinleydim. Çünkü ben sizin ailenizdenim kiminizin kardeşi kiminizin abisiyim ama hep ailenizin içindeyim. Milletime, memleketime, insanlarımıza hizmet etmekten başka bir şey düşünmeden aranızda, yanınızda, içinizde oldum.

Bizim milletimiz partici değil, harbicidir. bizim millet samimi konuşanı, dobra konuşanı, harbi konuşanı sever. ben de milletvekilliği dönemimde sizlere karşı hep dobra oldum, hep harbi oldum. Kavgacı değilim

Kimseyi ötekileştirmedim. Çünkü Balıkesir benim ailem. Ahmet Akın kardeşinizin bu farkını anlatın. Ben Kavgacı değilim. Kimseyi kötülemem, karalamam, kimseyi kırmam. Ak Partili, MHP’li, İYİ Partili kardeşlerimin hepsini seviyorum.

PROJELERİM HAZIR

Katılımcı bir anlayışla, sizlerin görüşleri sorunlarını ve taleplerini dikkate alarak projeler hazırladım Balıkesir’imizi kalkındıracak projelerimiz kazanan bir Balıkesir için dertlere derman olmak için Büyükşehir başkanlığına Allah’ın izniyle ve desteğiyle adayım.

Zorlukların üstesinden gelmeye, yenilikler üretmeye, halkımızla birlikte yönetmeye talibim. Şehrimizin insanımızın sorunları çok, ama yöneticilerde bunları giderecek vizyon yok artık kaybetmek yok iç çekişmeler yok “o benim adamım, bu benim yakınım” demeden sadece kazanan bir Balıkesir için adayım.

Balıkesir tarımın başkenti ama hakkettiğini almıyor, biz geldiğimizde üreticimiz sütünü dökmeyecek. Çiftçimizin ekini toprakta kalmayacak.

Çiftçimizin ürününü biz alacağız. Çiftçimizi hayvan üreticimizi zarar etmekten kurtaracağız. Çünkü bizim belediyecilik anlayışımızda herkesle birlikte olmak herkese hizmet etmek var. Balıkesir’de insanların geleceğe daha huzurlu bakmasını daha mutlu olmasını sağlayacağız.

BALIKESİRSPOR SÜPER LİGE ÇIKACAK

Bizim dönemimizde Balıkesirspor kesinlikle siyaset dışı olacak. Balıkesirlilerin ortak değeri, Balıkesirlilerin elinde olan Balıkesirspor Allah’ın izniyle Süper Lig’e çıkacak.

Gençlerimize sahip çıkacağız. İhtiyaç sahibi geçler ücretsiz dershaneye gidecekler. Şehrimize özel üniversite gelecek. Engelli kardeşlerim Balıkesir’de engel yaşamayacak. Engelsiz bir Balıkesir’i hep birlikte inşa edeceğiz.

Balıkesir’de hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. İhtiyaç sahiplerinin ihtiyaçları karşılanacak bir elin verdiğini öteki görmeyecek.

Kadınların iş hayatında rahat olabilmesi için modern çocuk kreşleri açacağız. Sevincinizle sevinecek, derdinizle dertlenecek Başkanınız olacağım.

Belediyemiz adaletli olacak. Balıkesir’in başkan adayı olarak açıkca ifade etmek istiyorum ki bu şehrin sınırlarında kaybolan bir koyun olsa bile kesinlikle kendimi sorumlu hissederim. Biz tuğla üstüne tuğla koymak için geliyoruz.

AİLENİZDEN BİRİYİM

Balıkesir’in neyi var neyi yok envanterini çıkardık. Programımız hazır. Stratejik planımız hazır. Yıllarca Balıkesir’in için projeler ürettim bunu İş edindim. Dersime çok çalıştım. Balıkesir’in ihtiyaçlarına göre her şeyi yeniden ele alacağız. Balıkesir’e kazandırılan ne varsa sahip çıkacağız.

Balıkesir’i gelecek kuşaklara taşıyacak planlarımızı yaptık. 1 milyon 200 bin kişinin oyuna talibim ve hizmetçiniz olmaya geldim. İnancım Halka hizmet Hakka hizmet. Ailenizden biri olduğuma emin olabilirsiniz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1