EGE GÜNDEM GAZETESİ

“BALIKESİR ATATÜRK DEVLET HASTANESİNDE ONKOLOJİ YETERSİZ”

“BALIKESİR ATATÜRK DEVLET HASTANESİNDE ONKOLOJİ YETERSİZ”
770 views
29 Ekim 2019 - 4:37

Balıkesir Atatürk parkında Metropol Cafede Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir il Yönetimi basın mensuplarına kahvaltılı basın toplantısında yeni yönetimi tanıttı.

Balıkesir MHP il yönetimi Balıkesir’in sorunlarına seyirci kalamayız dediler.

“BALIKESİR ATATÜRK DEVLET HASTANESİNDE ONKOLOJİ YETERSİZ”

Balıkesir Atatürk parkında Metropol Cafede Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir il Yönetimi basın mensuplarına kahvaltılı basın toplantısında yeni yönetimi tanıttı.
Yönetim özellikle ONKOLOJİ alanında uzman hekim yetersizliği bulunduğu noktasındaki Balıkesir’de şikâyetler de komisyonumuz tarafından takip altına alınmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir İl Başkanı Gökay Yüksel ,Malumunuz olduğu üzere Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Beyefendinin takdirleri ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın Semih Yalçın Beyefendinin görevlendirilmeleriyle Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir İl Başkanlığına yeni yönetimimiz ile atanmış bulunmaktayız.

Hem basın mensubu arkadaşlarımızla tanışmak hem de sizlerin yeni yönetimimizi daha yakından tanımanıza imkân verebilmek adına düzenlediğimiz bu programa, davetimize icabet ederek katılım sağladığınız için hepinize ayrı ayrı şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Hoş Geldiniz.

Sizlerin de bildiği üzere; dünyanın yaşadığı en yıkımlı paylaşım savaşlarının ertesinde yok oldu, bitti, tarihten silindi denilen bir anda, TÜRK’ün yeniden vücut bulduğu ve dünya sahnesindeki varlığının devam ettiğini gösteren TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ kurulmuştur. TÜRK’ün yeni devletinde kabul ettiği CUMHURİYET yönetim şeklinin 96’ıncı yıl dönümünü önümüzdeki günlerde kutlayacağız. İnanıyorum ki; 29 Ekim 1923 tarihi TÜRK MİLLETİ’nin aklında aydınlık bir geleceğin habercisi olduğu kadar, Türk’e düşman olanların hafızasında da TÜRK’ün kudretinin bir nişanesi olarak varlığını ilelebet devam ettirecektir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

Bu vesile ile Başta Gazi Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’nin varlığı ve birliği için bugüne kadar mücadele etmiş, bedel ödemiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize ise sağlıklar temenni ediyorum.

İçinde bulunduğumuz günlerde kamuoyunun da yakından takip ettiği gibi; Şanlı Türk Ordusu Barış Pınarı Harekâtını icra etmektedir. Neredeyse güney sınırlarımızın tamamı küresel sahipleri tarafından beslenen terörist çakallarla sarılı haldeyken ve tüm dünyada Türk Devletine ve Türk Ordusuna iftira kampanyaları yürütülmeye çalışırken hiçbir sivile zarar vermeden bu tarz bir harekâtı icra etmek her orduya nasip olacak bir durum değildir. Muhakkak ki; bugünlere Fırat Kalkanlarından, Zeytin Dallarından, Pençelerden süzülerek geldik. TÜRK DEVLETİ’nin ve TÜRK MİLLETİ’nin varlığı ve bekası için birçok bedeller ödedik ve ödemeye de devam edeceğiz. Allah bu yolda mücadele eden başta Şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerimiz olmak üzere, tüm vatan evlatlarının kılıcını keskin etsin. Dualarımız ve desteklerimiz kendileriyledir.

Öte yandan, bir hakkı da teslim etmek boynumuzun borcudur. Gerek cephede, gerek sınır boylarında ve gerekse bilgisayarlarının başında, TÜRK DEVLETİ’nin bu haklı ve meşru harekâtını tüm dünya kamuoyuna gerçekleri ile aktarmaya çalışan siz değerli basın mensuplarına da teşekkürü bir borç biliyorum. Sizlerin ve pek kıymetli meslektaşlarınızın özverili çalışmaları sayesinde arazide elde ettiğimiz askeri başarıları, diplomasi masasında da sürdürmemize imkân sağlayan birçok görüntü, haber, bilgi notu, fotoğraf gibi paylaşımların ne kadar önem arz ettiğini bu süreçte bir kez daha görmüş olduk. Elde edilen diplomatik başarılarda katkınız olduğunu bilmek de sizler açısından ayrı bir mutluluktur diye düşünüyorum. Bu kapsamda yapacağınız kıymetli çalışmaların devamını dilerim.
YUNANİSTAN’IN İŞGAL ULUSLARARASI ANTLAŞMALARLA AYKIRI

Diğer taraftan; sadece Barış Pınarı Harekâtı ile değil, gerek Ege Denizi’ndeki kıta sahanlığı ve Yunanistan’ın sözde işgal hayalleri ile uluslar arası antlaşmalara aykırı olarak takındığı tutumla ilgili olarak, gerek Doğu Akdeniz’de egemenlik haklarımızın bir parçası olan kıta sahanlığı ve yer altı zenginlikleri üzerindeki haklarımızın tesisi ve korunması ile ilgili olarak, gerek Irak’ın Kuzeyinde yuvalanmış teröristlerin temizlenmesi ile ilgili olarak ve gerekse yurt içinde bizleri sırtımızdan hançerleyen hainlere ilişkin olarak yürütülen top yekûn bir mücadele içerisinde olunduğunun da bilinmesini isteriz.

Tarih, ibret almayanlar için tekerrür eder. Bizler geçmişte yaşananlardan çıkarttığımız derslerle, geleceğe umutla bakarak ve mücadele azminden bir an olsun geri durmayacak şekilde birlik olarak yolumuza devam ettiğimiz sürece, onlar da yeni oyunlar kurmaya devam edeceklerdir. Ancak bilinmesini isterim ki; TÜRK DEVLETİ ve TÜRK MİLLETİ üzerimizde kurulmaya çalışılan oyunları bozup muhataplarının kucağına bırakacak güç, irade ve birikime sahiptir. Barış Pınarı Harekâtı ile de bunu yedi düvele bir kez daha göstermiştir. Herkes bilmelidir ki; TÜRK DEVLETİ’ni dikkate almayan, TÜRK MİLLETİ’nin menfaatlerini ve taleplerini hesaba katmayan hiçbir projenin bu topraklarda ve bu coğrafyada yaşam şansı yoktur. Bu yanılgıya düşenler muhakkak ki günü geldiğinde TÜRK’ün GÜCÜNÜ GÖRECEKTİR.

Bu minvalde; Milliyetçi Hareket Partisi, TÜRK DEVLETİ’nin ve TÜRK MİLLETİ’nin varlığını, bekasını ve haklarını korumayı kendisine amaç edinmiş bir siyasi parti olmanın ötesinde, daima TÜRK DEVLETİ’nin yanında ve TÜRK MİLLETİ’nin bağrında varlığını devam ettirecek bir siyasi harekettir.

Bizler; Gazi Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “ Mevzu Bahis Vatansa Gerisi Teferruattır” sözünü kendisine şiar edinmiş, Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi’nin “ Mevzu Vatansa Hepimiz Ölelim, Mevzu Makamsa Hepiniz Ölün” talimatıyla her türlü makam, mevki ve menfaatten yüz çevirerek yetişmiş, Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi’nin “Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim ve Ben” inancıyla yola devam eden ve etmeye de devam edecek olan neferleriz. Bu kapsamda Türk Devleti’nin ve Türk Milleti’nin çıkar ve menfaatleri neyi gerektiriyorsa bilinmelidir ki, Milliyetçi Hareket Partisi daima o çıkarların elde edilmesi ve korunması için TÜRK DEVLETİ’nin ve TÜRK MİLLETİ’nin yanında yer alacaktır.

Balıkesir’imiz ile alakalı olarak da; göreve geldiğimiz günden beri gerek Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir İl Başkanlığı olarak kendi içimizde yaptığımız düzenlemeler ile alakalı ve gerekse şehrimizle ilgili yakından takip ettiğimiz ve ilgililerine görüş ve değerlendirmelerimizi ilettiğimiz bazı hususları sizlerle paylaşmak istiyorum.
2 ADET KOMİSYON KURDUK
Öncelikle; göreve geldiğimiz andan itibaren Balıkesir’imizin ihtiyaçlarını ve sahip olduğu potansiyeli de değerlendirerek bir divan kurulu oluşturduk. Bunun yanında Yönetim Kurulu üyelerimizin ve gerekli olduğu hallerde alanında uzman akademisyen ve katılımcıların da içerisinde bulunacağı komisyonlar tesis etme kararı aldık. Bu kapsamda şimdiye kadar oluşturulmuş ve faaliyetlerine başlayan Balıkesir’de Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile Sağlık Hizmetleri Komisyonu olmak üzere toplamda 2 adet komisyonumuz mevcuttur. Bundan sonraki süreçte de yeni komisyonlar oluşturma çalışmalarımız devam edecektir.
PARTİ SÖZCÜSÜ ALİ ÖZDEMİR
Bunların yanında Balıkesir’imizde şimdiye kadar hiç olmamış ve sizleri de mesleki anlamda yakından ilgilendiren bir yeniliği, “Parti Sözcülüğü” müessesesini de hayata geçireceğiz. Bu kapsamda Parti Sözcüsü olarak görevlendirdiğimiz Ekonomik ve Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Ali Özdemir, İl Başkanlığımızın faaliyetleri ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin görüş ve değerlendirmelerine ilişkin hususları, belli bir periyotta ya da uygun görülen zamanlarda siz kıymetli Basın Mensupları ve Balıkesir Kamuoyu ile paylaşacaktır.

Önemli olduğuna inandığımız Balıkesir’imiz ile alakalı olarak komisyonlarımızın üzerinde durduğu bazı konuları da siz değerli basın mensupları ile paylaşmak istiyorum.
KÜÇÜK BAŞ HAYVANLARDA
GENETİK ARAŞTIRMASI
İlk olarak; Balıkesir Üniversitesi’nde çalışma hayatına devam eden kıymetli danışmanlarının da içerisinde yer aldığı Tarım ve Hayvancılık Komisyonumuzun, kalitesi ile Türkiye’nin her yerinden talep edilen Balıkesir Küçük Baş Hayvanlarına yönelik olarak genetik araştırmalar yapılması, ırk gelişiminin sağlanması, verimin arttırılması ve coğrafi etiket alınarak tescilli bir Balıkesir Markası haline getirilmesi noktasında çalışmalarına başladığı bilgisini kıvançla siz değerli basın mensupları ile paylaşmak istiyorum.

BALIKESİR ATATÜRK DEVLET HASTANESİNDE ONKOLOJİ YETERSİZ
Öte yandan, Sağlık Komisyonumuz şehrimizin kamusal sağlık hizmetleri alanında ihtiyaç duyduğu hususlarla alakalı olarak çalışmalarına başlamıştır. Bu kapsamda, teknik teçhizat bakımından şehrimizde yer alan kamu hastanelerinde yeterli ve donanımlı teçhizata sahip olunduğu bilgisine erişmekle birlikte özellikle ONKOLOJİ alanında uzman hekim yetersizliği bulunduğu noktasındaki şikâyetler de komisyonumuz tarafından takip altına alınmıştır. Gerekli incelemeler tamamlandıkça hem siz değerli basın mensupları hem de ilgili kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile çalışmalarımızı ve şehrimiz için tavsiyelerimizi paylaşmaya devam edeceğiz.

Konuşmamı şu sözlerle tamamlamak istiyorum;

Balıkesir’imizin menfaatine olan ve doğruluğuna inandığımız her olumlu girişimin yanında olacağımızı, yanlış gördüğümüz her hususun da karşısında duracağımızı herkesin bilmesini isteriz.

Bu kapsamda, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’nin kuruluş taşlarının döşendiği İstiklal Mücadelemizde Balıkesir’imizin gösterdiği fedakârlık ve verdiği mücadele tarihin sayfalarına altın harflerle kazınmıştır. Nesilleri İstiklal Mücadelesi yolunda şehit olan ve bu sebeple mezun veremediği dönemler yaşayan Balıkesir Lisesi gibi bir değere sahip, İstiklal Gazisi bir şehirdir Balıkesir. Bu sebeple, şehrimizin haklı talebine ulaşmak için “İstiklal Madalyası” talebiyle Balıkesir’in sesini duyurmaya çalışıp girişimlerde bulunan herkese Balıkesirliler adına teşekkürlerimi sunuyorum. Ancak, şehrimizin bu haklı talebinin kısır siyasi tartışmalar içerisinde kaybolmaması adına elimizden geldiğince konunun takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyorum.

Katılımınız ve kıymetli vaktinizi bugün burada bizlere ayırdığınız için tüm basın mensubu arkadaşlarıma; Partim, Şahsım ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz adına tekrar teşekkür ediyorum dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1