EGE GÜNDEM GAZETESİ

Badminton Yarışları Ayvalık’ta Yapılıyor

Badminton Yarışları Ayvalık’ta Yapılıyor
129 views
29 Mart 2016 - 21:44

 

Türkiye Okul Sporları Federasyonu 2015- 2016 Okullararası Badminton Gurup Müsabakaları yarışması Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde başladı. Üç gün sürecek olan müsabakalara 11 ilden yaklaşık 150 sporcu katılıyor.

Türkiye Okul Sporları Federasyonu 2015- 2016 Okullararası Badminton Müsabakalarının başlangıcında Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve Ayvalık Belediye Başkan Vekili Ufuk Ova, takımlara çeşitli hediyeler sondu.

4

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan müsabakalarda sporcular Türkiye finallerine katılabilmek için ter döküyor.

Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Cem Hamzaoğlu, “Bugünkü organizasyonumuz spor bakanlığı, spor genel müdürlüğü ve Türkiye Okul Sporları Federasyonu okullararası Badminton gurup müsabakaları. 11 ilden yaklaşık 150 sporcunun katıldığı bir organizasyon. Üç gün sürecek organizasyonlarımız. İlk tur maçlar bugün sona erecek, yarı final ve final müsabakaları da salı ve çarşamba günü final maçlarıyla sona erecek. Finale kalan guruplar Türkiye Şampiyonasına katılacaklar. Türkiye şampiyonasında dereceye girenler ülkemizi uluslararası organizasyonlarda temsil edecek” diye konuştu.

Ayvalık Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen 2015- 2016 Okullararası Badminton Gurup Müsabakalarının ilk günü tamamlandı.

5

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1