EGE GÜNDEM GAZETESİ

BAÇEV, BU İDDAİLAR GERÇEK DIŞIDIR

BAÇEV, BU İDDAİLAR GERÇEK DIŞIDIR
278 views
28 Ekim 2019 - 22:04

Başkan Serkan Sarı,çirkin yakıştırmalara cevap olarak Bizim kişiliğimize ve terbiyemize de uymaz dedi.

Başkan Serkan Sarı,çirkin yakıştırmalara cevap olarak Bizim kişiliğimize ve terbiyemize de uymaz dedi.

Balıkesir Çağdaş Eğitim Vakfı (BAÇEV) olarak cumhuriyetimizin kuruluşunun 96’ncı yılını kutlamak için 23 Ekim 2019 çarşamba akşamı Salih Tozan Kültür Merkezi’nde Samsun Sanat Tiyatrosu’nun “Kuvayi Milliye Destanı” adlı oyununa ev sahipliği yaptık.
Bu etkinliğimizde hedef kitlemiz köylerimizden, ilçelerimizden sosyal etkinliklere ulaşamayan gençlerimiz ve kadınlarımızdı. Oyunumuz ücretsizdi ve protokol kuralları uygulanmadı. Kimseye özel davetiye verilmedi. Sonuçta güzel bir etkinlik gerçekleştirdik ve “Yaşasın Cumhuriyet” diyerek etkinliğimizi sonlandırdık.
Bu oyunun hemen sonrasında sosyal medyada ve bazı basın organlarında CHP İl Başkanı Serkan Sarı’nın “davetli değilsiniz” denilerek tiyatro salonundan çıkarıldığı şeklinde paylaşım ve haberler yapılmış, bunun bir siyasi çekişme hatta intikam olduğundan söz edilmiştir. Bu iddialar gerçek dışıdır.

1) BAÇEV yöneticilerinin CHP İl Başkanı Sayın Serkan Sarı ile il yöneticileri ile hiçbir sorunu yoktur. Hatta bir süre önce yaptığımız genel kurulun ardından kendisine vakfımıza katkıları için Başkanımız Berrin Gençoğlu ve yönetim kurulu üyemiz Hayriye Özyurt tarafından teşekkür plaketi sunulmuştur.

2) Bu olay CHP İl Başkanı Sarı’yı etkinlikte göremeyen partili bir hanımefendinin “Serkan Sarı’ya davetiye vermediniz mi, özellikle mi çağırmadınız” sorusuna başkanımızın “Serkan Sarı’ya özel davetiye vermedik” sözünden çıkmıştır. Ancak dediğimiz gibi bu etkinlik için zaten hiç kimseye özel davetiye verilmemiştir. Bu hanımefendinin telefonla aradığını düşündüğümüz Sayın Başkan salona geldiğinde, içeri buyur edildiğinde “Ben davet edilmediğim yere gelmem. Yaşar Gündem arkadaşım onu görüp gideceğim” demiştir. Gerçekten de dediği gibi kuliste sanatçı ile görüşmüştür. Ve bizim davetimizi geri çevirmiştir.

3) BAÇEV Yönetim Kurulu üyelerinin Başkan Sarı’yı salona almaması ya da salondan çıkarması düşünülemez. CHP İl Başkanını salondan çıkarmak bizim haddimize değildir. Bu zaten bizim kişiliğimize ve terbiyemize de uymaz.

4) BAÇEV bir sivil toplum örgütüdür, Atatürk ilkeleri ve çağdaş değerlere bağlı olan tüm partilere eşit mesafededir. Siyaset yapılan, siyasetin dizayn edildiği bir kurum değildir. Başkanımız Berrin Gençoğlu’nun siyasi hiç bir göreve ya da makama adaylığı da söz konusu değildir. Bu nedenle çekişme ya da intikam gibi çirkin yakıştırmaların da hiç bir değeri yoktur..
Bu konunun daha fazla saptırılarak CHP ve BAÇEV’in yıpratılmaması adına bu açıklamayı yapıyoruz. Basına ve kamuoyuna saygıyla arz ederiz…

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1