EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Yurt Eğitim-Sen Temsilciliğinden ‘Görevde Yükselme Sınavı’ ile ilgili açıklama

Ayvalık’ta Yurt Eğitim-Sen Temsilciliğinden ‘Görevde Yükselme Sınavı’ ile ilgili açıklama
75 views
16 Kasım 2018 - 11:14

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Yurt Eğitim-Sen Temsilcisi Hüseyin Yiğit, 9 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan Görevde Yükselme Sınavına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Hüseyin Yiğit yaptığı yazılı açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 09 Aralık 2018 tarihinde Şef ve Memur Unvanlarına yapacağı Görevde Yükselme Sınavında başarılı olanları mülakata alacak olması alın teri dökmüş ve yazılı sınavda başarılı olmuş, ancak Mülakat düşüncesi (torpil, sendikacılık, adam kayırmacılık vb gibi düşünceler) birçok personeli olumsuz yönde etkilemekte, bu da Milli Eğitim Bakanlığınızca 09 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavında başarılı olanların Mülakata hakkaniyet ölçüsünde alınmayacağı düşüncesi ağır basmakta olmuştur” ifadelerini kullandı.
Sendikalarına bağlı üyelerle eğitim çalışanları tarafından telefon, e-posta, mesaj gibi yollardan kendilerine gelen yoğun şikâyetler üzerine söz konusu açıklamayı yapma ihtiyacı duyduklarını kaydeden Yiğit, “Malumunuz 9 Aralık 2018 tarihinde yapılacak MEB – Görevde Yükselme Sınavı ile alakalı şimdiden bazı (malum) sendika veya yaverleri (torpil) algı operasyonu yapmaya başlamışlardır. Şimdiden bazı emek hırsızları ve üye avcılığı yapan malum sendikaya sesleniyorum; benim gariban hizmetli ve memur arkadaşımın üzerinden o kirli elini çek, O kirli elini çek, çekmez isen eğer o eli Allah kırar.” dedi.
Yurt Eğitim-Sen üyelerine de seslenen Yiğit, “Bu veya buna benzer duyumlara lütfen itibar etmeyin. Sizlerden ricam bizler için çok önem arz eden ve 9 Aralık 2018 tarihinde yapılacak bu sınava en iyi şekilde hazırlanırken, aynı zamanda da şu hususlara dikkat edin; Her halinizle sınava odaklanın ve geleceğinizi düşünün. Sizler baraj puanı değil en yüksek puanı almaya bakın. Hiçbir kimseden (sendikadan) torpil beklenti içine girmeyin. Mülakatta ne sorulur diye düşünmeyin. Hakkınızın yenmesini istemediğiniz gibi, sizde bir başkasının hakkını torpil ile gasp etme girişiminde bulunmayın. Malumların ayarına düşmeyin. Çalışmak sizden takdir Allah’tandır. Hiçbir duyum veya söylemlere kulak asmayın. Siz çalışın kazanın hakkınızı savunmak bizdendir. Malum sendikalar siyasilerin etekleri altına saklananlar şunu unutmasın ki; böyle sendikacılık olmaz. Bizler Yurt Eğitim-Sen olarak her zaman YHS ve GİH sınıfında görev yapan arkadaşlarımızın her zaman yanında ve haklarını savunmakta olmaya da devam edeceğiz. Son olarak da kendinizi hiç ama hiç kimselere kullandırtmayın sizleri hakikatten savunduğunu ve sizin için mücadele ettiğini düşünüyor ve inanıyorsanız saygı duyarız, Fakat Ahmet’in Mehmet’in hatırına hiçbir sendikaya üye olmayın bu durum hepimiz için geçerlidir, Hangi sendika seni temsil ediyorsa o sendikaya üye olun” açıklamasında bulundu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1