EGE GÜNDEM GAZETESİ

Usta Oyuncu Müşfik Saltık 10 Yıl Sonra Sahneye Döndü

Usta Oyuncu Müşfik Saltık 10 Yıl Sonra Sahneye Döndü
123 views
27 Mart 2016 - 19:46

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Kaymakamlık bünyesindeki Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde hazırlanan tiyatro gösterimi, 10 yıl önce sahnelere veda eden usta tiyatro oyuncusu Müşfik Saltık’ı yeniden izleyiciyle buluşturdu.

Ayvalık Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda Cuma ve Cumartesi akşamı saat 20.00’de gerçekleşen ‘Sorgular-İlişkiler’ adını taşıyan oyunun iki ayrı ücretsiz gösteriminde; usta oyuncu Müşfik Saltık’ın yanı sıra Dilek Canbay ve Feride Bağ adlı oyuncular da başarılı bir sahne performansı sergiledi.

izleyiciler

10 yıl önce İstanbul’da tiyatro sahnelerinin başarılı oyuncusuyken, öğretmen eşi Hamide Göker Saltık’ın tayininin Ayvalık’a çıkmasıyla ilçeye yerleştiklerini hatırlatan Müşfik Saltık, “On yıl aradan sonra bu akşam tekrar sahneye adım atıp özlediğim sahne tozuna seyirciyle buluşmaya sahne ışıklarına kavuştum. Öncelikle benim tekrar tiyatroya dönmeme sebep olan sevgili kızım Dilek Canbay ‘a yıllardır yaptığım her işte hep yanımda olan gönülden destekleyen sevgili eşim Hamiyet Göker Saltık ‘a Oyunumuzun ışık ve ses operatörlüğünü üslenen genç oyuncumuz sevgili Feride Bağ’a salonumuza gelip oyunu izleyen bütün seyircilerimize sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1