EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta sigortacılar dev bir kampanya başlatıyor

Ayvalık’ta sigortacılar dev bir kampanya başlatıyor
83 views
19 Kasım 2018 - 12:58

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine sigortacılık yapan girişimciler, aynı fiyatlarla çalışmalarına rağmen, vatandaşların İzmir’deki sigorta şirketlerini tercih etmelerine bir anlam veremiyorlar.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Ayvalık Ticaret Odası’nda bir araya gelen sigortacılar, odanın meslek komitesi toplantısını ATO Başkan Yardımcısı Osman Özdoğan’ın öncülüğünde gerçekleştirdiler.
Sektörün genel sorunlarının yanı sıra sigortacılık alanında neler yapılabileceği üzerinde fikir alışverişlerinin yapıldığı toplantıda; “Ayvalık’taki sigortacı firmalardan fiyat almadan ilçe dışında sigorta poliçesi yaptırmayın” sloganıyla bir kampanya başlatılması fikri benimsendi.
Bu kapsamda, Ayvalık’ta sigortacılık yapan ATO üyesi; Osman Yılmaz, Alp Sezek, Kerem Tekincan, Selas Sigorta, Ayazbey Sigorta, Şefik Eledad, Fatma Serap Yüksel, Eksper Sigorta, Havva Nesife Çam, Ayvalık Özbay Sigorta, Ayfer Baydar, Özçetinkaya Sigorta, Halis Durgun, Ayfer Kantarcı, Mümin Senek, İsmail Kocabıyık, Ümir Arslan, Nurcan Şenerler, Simpaş Sigorta, Mert Dağaşan ve Ayşegül Çalışkan gibi yaklaşık 25 firma yetkilisinin önümüzdeki günlerde bu fikri hayata geçirerek, büyük bir kampanya haline dönüştürmeleri bekleniyor.
Konuyla ilgili muhabirimizin sorularını yanıtlayan Ayvalık Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Osman Özdoğan, kampanya için tüm zeminin hazır olduğunu ifade ederek, “İlçemizde sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcilerimiz, İstanbul ve İzmir gibi metropol kentler ile çevre ilçelerimizdeki sigorta şirketleriyle yasal mevzuat kapsamında aynı fiyatlarla işyeri, ev ve otomobil gibi kategorilerde sigorta poliçesi düzenliyorlar. Bu poliçeler; doğal afetler, yangın, hırsızlık ve hayat gibi sigorta sınıflarını kapsıyor. Ayvalık’ta sigorta poliçe bedelleri Türkiye’nin dört bir yanında aynı fiyatlarla düzenleniyor. Bu durumda, Ayvalık halkının sigorta poliçeleri için İzmir, İstanbul ve çevre ilçelerine gidip oralarda bu işlemi yaptırmalarına gerek yok. O yüzden de sigorta firmalarının Ayvalık’taki temsilcisi olan arkadaşlarımıza en azından fiyat sormadan, Ayvalık dışında sigorta poliçelerini düzenlememelerini öneriyoruz. Çünkü; Balıkesir’den, İzmir’den, İstanbul’dan yada çevre ilçelerimizden hiç kimse gelip de aynı koşullarda aynı fiyatlarla olmasına rağmen Ayvalık’ta sigorta poliçesi düzenletmiyorlar. Bu yüzden de ilçemiz ekonomisinde dönmesi gereken bu sıcak paranın, ilçe dışında tedavül etmesi bize göre de doğru değildir. Tabi bu konuda odamız bünyesindeki meslek komitelerinde yer alan sigorta firması temsilcileri başlatacakları kampanya ile gereken duyuruları en kısa sürede halkımıza yönelik yapmaya başlayacaklar” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1