EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalıkta “Sevgiye Açılan Kapılar” Temalı Solo Resim Sergisi Açıldı

Ayvalıkta “Sevgiye Açılan Kapılar” Temalı Solo Resim Sergisi Açıldı
85 views
04 Nisan 2016 - 10:28

Ayvalık ilçesinde, Uluslar arası Kadın Sanatçılar Derneği Femin&Art Ayvalık Şubesi “Sevgiye Açılan Kapılar” temalı resim sergisine ev sahipliği yaptı.

Ressam Gamze Dinçer tarafından Ayvalık Kapıları ve yaşam temalarını işlendiği 18 eserden oluşan resim sergisine protokol ve çok sayıda sanatseverler katıldı.

Serginin açılışını; Ayvalık İlçe Emniyet Müdürü Tolga Alpay, Ayvalık AK Parti İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve ressam Gamze Dinçer yaptı.

Her ay bir resim sergisi ve sanat etkinliği sloganıyla çalışmalarına hız veren Uluslar arası Kadın Sanatçılar Derneği Femin&Art Ayvalık Şubesi “Nisan Ayı ” etkinliğini ressam Gamze Dinçer ile başlattı. Resim sergisine çok sayıda ressam ve sanatseverler katıldı.

Açılışta konuşan Ressam Dinçer; “Ülkemizin son günlerde içinde bulunduğu sıkıntıları biraz olsun hafifletmek için sergimin adını ‘Sevgiye Açılan Kapılar’ olarak belirledim. Umarım ki; Ülkemizde ki bütün kapılar sevgi, barış ve kardeşliğe açılır. Uzun yıllardır yaşadığım Ayvalık dokusunu resimlerimde işlememdeki en büyük gaye yok olmaya yüz tutan kültürel mirasa bir nebze dikkat çekmektir. Sadece bizler değil, bizim çocuklarımızda böylesi güzel bir yerdeki kültürel mirasları görür, korur. Sergime katılan protokolümüzün değerli büyükleri ve sanatseverlere göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ederim ” dedi.

Resim çalışmalarına Femin&Art Ayvalık Şubesi’nde Ata Mahmut Altınok gözetiminde devam eden ressam Dinçer’in, ayrıca Femin&Art üyesi olduğu öğrenildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1