EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta pehlivan develer için havut hayrı

Ayvalık’ta pehlivan develer için havut hayrı
66 views
26 Kasım 2018 - 7:55

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, deve güreşleri sezonunun açılması öncesinde, Ayvalık Merkez Deve ve Deve Güreşi Sevenler Derneği bünyesindeki pehlivan develer için havut hayrı yapıldı.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Dernek bünyesindeki devecilere ait; Canbey, Şöhret, Kidonya, Zorba, Ertuğrul, Beyazit ve Giritli isimlerini taşıyan pehlivan develer görkemli duruşlarıyla vatandaşlardan tam not aldı.
Ayvalık Merkez Deve ve Deve Güreşi Sevenler Dernek binasının önünde gerçekleşen havut hayrında; Aydın, Çan, Ezine, Çanakkale, Edremit, Bergama, Dikili, Gömeç ve Burhaniye’den gelen deveciler cemiyet üyeleriyle, deve sahipleri hazır bulundu.
Kuran-ı Kerim tilavetinin yapıldığı ve lokma hayrının yapıldığı etkinlikle ilgili muhabirimizin sorularını yanıtlayan Ayvalık Merkez Deve ve Deve Güreşi Sevenler Derneği Başkanı İsmail Dural, 2018-2019 yılı Deve Güreşi sezonunun tüm deveciler ve cemiyetleri için hayırlara vesile olmasını diledi.
Dernek bünyesindeki pehlivan develerin bu yıl katılacakları tüm güreşlerde iddialı olduğunu savunan Dural, düzenledikleri havut hayrının, hayırlara vesile olmasını temenni etti.
Havut hayrına katılan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer de, deve güreşleri sezonunun tüm deve güreşi sevenler için kazası belasız geçmesini temenni etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1