EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Özel Çocukların, Özel Haftası Başladı

Ayvalık’ta Özel Çocukların, Özel Haftası Başladı
95 views
11 Mayıs 2016 - 10:44

Ayvalık Belediyesi’nin hazırladığı, Engelliler Haftası Kutlamaları Başladı
Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlamalara, Ayvalık Kaymakamı N. Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in yanı sıra STK’temsilcileri, birçok engelli vatandaş aileleriyle birlikte katıldı.
Açılış konuşmaları, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Birlik Ortopedik Engelliler Derneği Genel Merkezi tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çelenk bırakıldı.
ATAY ’’AYVALIK’TA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR’’
Günün anlam ve önemini açıklamak üzere Türkiye Zihinsel Engelliler Federasyonu önceki dönem Başkanı Hamdi Atay kürsüye davet edildi. Atay, kutlama törenine katılan herkese hoş geldiniz dileklerinde bulundu ve sözüne Ayvalık’ta güzel şeyler oluyor diyerek başladı. Atay ‘’ Özel çocuklar, Ayvalık’ta son derece sosyalleşti ve şehir dışında müsabakalara katıp başarılar elde etti. Bu kapsamda özel ampute takımımızın da kurulup hayata geçirileceğine inanıyorum. Uzun Adam Alper Altıoğlu’na ve Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e katılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayvalık Belediyesi, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nü kurarak, Evde Bakım Hizmetleri’ni başlattı. Bakıma muhtaç herkesin tüm ihtiyaçlarını gideriyorlar. Bu devrim niteliğinde bir çalışmadır. Nisan ayında da Ayvalık’ın sesi Ankara’da duyuldu. Federasyonumuzun düzenlediği ‘’Engelli Dostu Belediyeler Ödülü’’ layık görüldü’’dedi. Atay, Ayvalık Kaymakamı N. Kemal Nazlı’ya da kendilerine her konuda destek olduğu için teşekkür ederek sözlerini tamamladı.
Ayvalık Belediyesi Zihinsel Engelliler Okulu tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisinin ardından, Başkan Gençer ve özel çocuklar müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.
Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yapılanan açıklamada programın devamında, Perşembe günü saat 15:00’de Sarı Zeybek Spor Tesisleri’nde özel çocuklara, temsili olarak Askeri Kına Gecesi düzenleneceği belirtildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1