EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Nevruz Coşkusu

Ayvalık’ta Nevruz Coşkusu
148 views
22 Mart 2016 - 10:00

Ayvalık ilçesinde, baharın gelişinin müjdecisi olarak nitelendirilen Nevruz Bayramı; ilçe protokolü ile öğretmen ve öğrenciler eşliğinde Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde coşkuyla kutlandı.

Ayvalık Aliçetinkaya Ortaokulu tarafından hazırlanan program; Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, Daire Amirleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın bir ağızdan seslendirilmesiyle başlayan törende; günün anlam ve önemi ile ilgili konuşan Aliçetinkaya Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Kuzeyfi Kavak, Nevruz’un baharın gelişinin müjdecisi olduğunu ve tabiatın canlanmasıyla da insanoğlunun üzerinde oluşan olumlu enerjinin hayata pozitif bakılmasını sağladığını kaydetti.

Günün anlam ve önemine ait şiirlerin okunmasının yanı sıra Nevruz konulu kompozisyon, şiir, resim dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, Aliçetinkaya Ortaokulu korosunun konseri, okulun halk oyunları ekiplerinin gösterimleri, geleneksel çocuk oyunları yarışmalarıyla süren program Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in geleneksel Nevruz ateşini yakmasıyla sona erdi.

Yakılan Nevruz ateşinin üzerinden atlayan Belediye Başkanı Gençer ve protokol üyelerinin coşkusu ise görülmeye değer olarak nitelendirildi.

(ŞK-

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1