EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta mahsur kalan göçmenlere Şefkat Evleri ile jandarmadan insani yardım

Ayvalık’ta mahsur kalan göçmenlere Şefkat Evleri ile jandarmadan insani yardım
85 views
20 Kasım 2018 - 11:17

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isterken olumsuz hava koşulları nedeniyle bindikleri şişme botun patlaması sonucunda Yumurta Adası’nda kayalıklarda mahsur kalan 44 Afganistan uyruklu göçmen, Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki ekipler tarafından kurtarıldı.

Kurtarılan ve Cunda Adası’ndaki Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı merkezine getirilen kaçaklara burada askerler tarafından battaniye, giyecek, yiyecek ve tıbbi yardımların yapılmasının ardından, aralarında bir yaşlı göçmen ile 1 bebeğin de bulunduğu 5 göçmen kadın 112 Acil Yardım ambulanslarıyla Ayvalık Devlet Hastanesi’ne götürüldü.
Acil Servis’te müdahale edilen 7 göçmen daha sonra Ayvalık İlçe Jandarma Komutanlığı’na getirildi.
13 çocuk, 14 kadın ve 17 erkekten oluşan 44 göçmene Ayvalık Şefkat Evleri Derneği Başkanı Fatma Cavlı ile Balıkesir AFAD’tan gelen ekipler tarafından giyim eşyası yardımında bulunuldu.
Kurtarılan göçmenlerin sınır dışı işlemlerinin başlatıldığı ve göçmenleri Çanakkale’deki Göç İdaresi’ne gönderilmesinin beklenildiği öğrenildi. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1