EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Gençler Yazarlarla Buluştu

Ayvalık’ta Gençler Yazarlarla Buluştu
118 views
20 Mayıs 2016 - 10:41

  Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Gönen´in yeni Ömer Seyfettin´i olarak bilinen ve son romanı ‘Senin İçin Enginar Sakladım’ adlı kitabının büyük çoğunluğunda Ayvalık´ı anlatan yazar Salim Nizam gençlerle buluştu.

Ayvalık’ta Nuri Zarplı ilk-Ortaokulunda gerçekleşen ve okulun Türkçe Öğretmeni Aslı Bekit´in organize ettiği söyleşi sohbet havasında gerçekleşti.

Öğrencilerin birbirinden akıllıca sorularıyla geçen söyleşi sonunda Yazar Nizam öğrencilerle buluşmanın verdiği memnuniyeti dile getirdi.

Bir süre edebi hayatını kendi ağzından anlattıktan sonra öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan yazar, ardından okurlarının kitaplarını imzaladı.

Etkinliğin ikinci oturum Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.

Ayvalık´taki okullardan çok sayıda öğrencinin ilgi gösterdiği söyleşide Salim Nizam´a, ilçemizde görev yapan Milli Eğitim Özel Büro görevlisi aynı zamanda şiir kitabı bulunan Serkan İnce eşlik etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Cunda M.T.A.L Müdürü Sadettin Sagit ve çok sayıda öğretmenin de hazır bulunduğu  söyleşide okumak ve yazmanın incelikleri üzerinde duruldu.

Aralarında İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen´in de bulunduğu okurların yazarlara kitapları imzalatmasıyla söyleşi sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1