EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalıkta CHP’li Kadınlardan Çocuk İstismarına Sert Tepki

Ayvalıkta CHP’li Kadınlardan Çocuk İstismarına Sert Tepki
104 views
31 Mart 2016 - 0:33

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanlığı üyesi kadınlar, Karaman’da yaşandığı savunulan Çocuk İstismarı Skandalı için yazılı bir basın açıklaması yaptı.

CHP Ayvalık İlçe Kadın Kolları Başkanı Merih Suer’in imzasını taşıyan açıklamada, “Biz CHP Ayvalık İlçe Kadın Kolları olarak, Karaman’daki Çocuk istismarı skandalı için ‘Bir defa böyle bir olay yaşanması Ensar Vakfı’nın kötülenmesi için gerekçe olamaz’ diyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Sema Ramazanoğlu’nu istifaya davet ediyor ve ‘Çocukların Cinsel İstismara Uğramasını Önlemek Devletin Asli Sorumluluğudur’diyoruz” ifadeleri yer aldı.

chp_kadinlar (1)

Yapılan açıklamada, “Karaman’daki 45 çocuğumuzun Ensar Vakfında cinsel istismara uğraması bizi yürekten yaralamıştır. Mevcut iktidar planlı olarak eğitim sistemiyle uğraşırken çocuklarımızı denetimsiz kuran kurslarında, vakıflardaki eğitimlerde, eğitimcilikle ilgisi olmayan bir güruhun eline teslim etmiştir. Türkiye, Birleşmiş Milletler genel Kurulu tarafından 20 Kasım 1989 tarihindeki “Çocuk Haklarına Dair Sözleşme”ye imza atmıştır. Ancak Aile Sosyal Politikalar Bakanının Ensar Vakfındaki 45 çocuğu taciz iddiaları ile ilgili yaptığı vahim açıklaması, yaşanan acıları ve mevcut hukuksuzlukları görmezden gelip, hafife almaktadır. Oysa hiç kimse ve hiçbir kurum bir çocuğun tırnağından bile daha kıymetli değildir. Siyasal iktidardaki bu kişi taciz ve tecavüze uğramış çocuklara sahip çıkmıyorsa ve elde ettikleri güç çocuğu ve kadını koruyamıyorsa bu asla kabul edilemez bir durumdur. Öyleyse söz konusu bakan derhal istifa etmelidir” denildi.

“ÇOCUKLARIMIZI BU ANLAYIŞA EMANET ETMEYECEĞİZ”

CHP Ayvalık İlçe Kadın Kolları Başkanı Merih Suer yaptığı açıklamada, “Biz CHP’li kadınlar olarak, çocuklarımızın korunması, çocuk haklarının savunulması için; devleti, tüm kamu kurumlarını ve sivil toplum kuruluşlarını göreve çağırıyor, çocuklarımızı bu anlayışa emanet etmeyeceğimizi ve benzeri vakaların yaşanmaması için gerekli kalıcı çözümlerin bir an önce hayata geçirilmesi konusunu siz sayın basın mensupları yolu ile halkımıza duyuruyoruz” ifadelerini kullandı.

IMG_2471

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1