EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta CHP’li Gençlerin Büyük Coşkusu

Ayvalık’ta CHP’li Gençlerin Büyük Coşkusu
104 views
23 Mayıs 2016 - 11:56

  Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Gençlik Haftası nedeniyle CHP Ayvalık Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Gençlik Konvoyu” uzun araç konvoylarıyla dikkat çekti.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı tam bir bayram coşkusuyla kutlamak isteyen CHP Ayvalık İlçe Gençlik Kolları’nın organize ettiği etkinlikte uzun araç konvoyu ilçenin dünyaca ünlü turizm merkezlerinden Sarımsaklı’dan başlayıp, yine turizm cazibe merkezi olan Cunda Adası’na kadar büyüyerek ulaştı.

CHP seçim araçlarının da görev aldığı uzun korteje katılan Kemalist gençlerin coşkusu ise görülmeye değer olarak nitelendirildi.

Gerçekleştirdikleri ‘Gençlik Konvoyu’ ile ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Ayvalık CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Saygı, 19 Mayıs’ın bir ulusun yeniden dirilişi olduğunu savunarak, “19 Mayıs, ‘Sizi yok edeceğiz’ diyenlere karşı var olma savaşının ilk kıvılcımıdır. Emperyalizme karşı duruşun ilk çoban ateşidir. Emperyalizmin işbirlikçilerine karşı halkın var olma şahlanışının işaret fişeğidir. Son yıllarda ulusal bayramlarımız unutturulmaya çalışılıyor. Biz Atatürk Gençleri her zaman ve her yerde Atatürk ilke ve devrimlerinin savunucusu olacağız” dedi

Ellerinde bayrakları ile konvoya katılan gençlere, evlerinden ve iş yerlerinden bayrakları ile destek verenlerin de bu büyük coşkuya ortak olması dikkatlerden kaçmadı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1