EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Bilimin Karesine Yolculuk

Ayvalık’ta Bilimin Karesine Yolculuk
69 views
17 Mayıs 2016 - 21:59

Ayvalık ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Kıvanç Sarlıcalı İlkokulu çok amaçlı salonunda ilçedeki ortaokulları öğrencilerinin hazırladığı ‘Ayvalık Bilimin Karesine Yolculuk’ adını taşıyan bilim sergisine ilgi yoğun oldu.
Serginin açılışında; Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu.
Serginin açılışında konuşan; Sakarya Ortaokulu Öğretmenlerinden Perihan Filiz, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, ‘Gençlik Haftası’ kapsamında düzenlemiş olduğu ‘Bilim ve Tasarım’ Şenliğine katılanlara ‘hoş geldiniz’ dedi.
Sergide; Ayvalık’taki 11 ortaokulun hazırladığı 60 projenin yer aldığını kaydeden Filiz, “Projeler; Matematik, Fen Bilimleri ve Teknoloji –Tasarım alanlarında yapılmıştır. Her alanda ilçemizi, Balıkesir’de temsil eden projeler nu sergimizde yer almaktadır. Büyük bir mutlulukla ifade etmeliyiz ki; Teknoloji-Tasarım alanında ilçemizi temsil eden projemiz il birincisi seçilmiştir. Ayvalık Proje konusunda son dönemlerde son dönemlerde güzel sonuçlar elde etmektedir. Bunlardan biri de yakın zamanda ‘verimlilik konulu fikir yarışmasında Türkiye 3. sü olan projemizdir. Bu projeyi de sergimizde göreceksiniz. Bu çalışmalarda bizden desteklerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Erkan Bilen’e ve emeği geçen tüm arkadaşlarımızla bizlere bu salonu açan Kıvanç Sarlıcalı İlkokulu idarecilerine teşekkür ederiz” diye konuştu.
Serginin açılış kurdelesini beraberindekilerle birlikte kesen İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, sergideki eserlerin arasında Türkiye 3.sü ve İl birincisi projelerin de sergilendiğini ve bu eserlerin Türkiye genelinde ve Balıkesir genelinde yankı uyandırmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1