EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Barış Pınarı Harekâtı’na esnaf desteği

Ayvalık’ta Barış Pınarı Harekâtı’na esnaf desteği
178 views
17 Ekim 2019 - 6:56

Türkiye’yi terörden korumak için kuzeydoğu Suriye’de Barış Pınarı Harekâtı kapsamında ilerleyen Mehmetçiğe bir destek de Ayvalıklı esnaf ve sanatkârlardan geldi.

Türkiye’yi terörden korumak için kuzeydoğu Suriye’de Barış Pınarı Harekâtı kapsamında ilerleyen Mehmetçiğe bir destek de Ayvalıklı esnaf ve sanatkârlardan geldi.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtı’na tam destek verdiklerini açıklayan Ayvalık Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Melih Çakırca, yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin bugün olduğu gibi geçmişte de hep adaletin, huzurun ve barışın savunucusu olduğunu ifade etti.
Türkiye’nin iç güvenliğinin sınır ötesinden başladığını belirten Başkan Çakırca, bu nedenle harekât kararının çok isabetli, yerinde ve tarihi bir karar olduğunu vurguladı.
Melih Çakırca, “Hemen yanı başımızda ülkemizin güvenliğini tehdit eden, Suriye’de çocuk, kadın ve yaşlı demeden katliam yapan terör örgütlerine karşı devlet ve millet olarak susmamız mümkün değildir. Ayvalık Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak alınan harekât kararında devletimizin ve şanlı Türk ordumuzun her daim yanındayız.” dedi.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ”
Türk milletinin yıllardır bu bölgeden gelen terör saldırıları karşısında bu harekâtı başlatmaktan başka seçeneğinin kalmadığına inandığını kaydeden Çakırca, “”Misak-ı Milli sınırlarımızda elbette bir terör koridoru oluşturulmasına ve bu oluşumun ülkemizin birlik ve beraberliğine, bölünmez bütünlüğüne yönelik tehdit oluşturmasına izin verilemez. Bu oluşum sadece vatan toprağımızı değil bağımsızlığımızı ve ekonomimizi de büyük oranda tehdit etmekte olup bunun bir an önce ortadan kaldırılması ve bölgede yeniden istikrar ve huzurun oluşturulması için yürütülen Barış Pınarı Harekâtı’nın başarıyla sonuçlanmasını, harekâta katılan Mehmetçiklerimizin en ufak bir zarar görmeden, başarıyla ülkemize dönmesini temenni ediyoruz. Bizler dün olduğu gibi bugün ve yarınlarda da vatanımızın, milletimizin, devletimizin yanında ve emrindeyiz. Ayvalıklı esnaf ve sanatkârlar olarak bu konuda üzerimize düşeni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1